Ekshumacja ujawniła nieznane rany na ciele Pyjasa

Aktualizacja: 2011-01-21 12:27 pm

Ekshumacja szczątków zabitego w PRL studenta Stanisława Pyjasa ujawniła obrażenia, których nie opisano po sekcji zwłok w 1977 r. – ujawnia “Rzeczpospolita”.

– Mogę powiedzieć tylko, że te obrażenia zauważono w innej części ciała niż opisywane wcześniej i że są one dobrze widoczne – przyznaje Ireneusz Kunert, prokurator z krakowskiego pionu śledczego IPN, prowadzący piąte już śledztwo w sprawie śmierci krakowskiego opozycjonisty.

Prokurator czeka teraz na opinię grupy biegłych po ekshumacji i oględzinach szczątków, która ma być gotowa najwcześniej po wakacjach. <

Tymczasem, Alicja Przybysz, siostra Pyjasa, chce by IPN przeprowadził eksperyment procesowy z użyciem broni, jaką stosowano w latach 70. Chodzi o stwierdzenie czy strzał z takiej broni w głowę, mógł pozostawić ślady, podobne do tych, które zaobserwowano po ekshumacji Stanisława Pyjasa.

wp.pl/AJa

“Rzeczpospolita” dowiedziała się nieoficjalnie, że prokurator raczej się na to nie zdecyduje.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=30976 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]