Egipt: 21 osób zginęło w krwawym zamachu na chrześcijan w Nowy Rok

Aktualizacja: 2011-01-1 1:20 pm
Do kolejnego zbrodniczego zamachu wobec chrześcijan doszło w nowy rok w muzułmańskim Egipcie. 21 osób zginęło w wyniku silnej eksplozji przed kościołem obrządku koptyjskiego w Aleksandrii. Po zamachu doszło do starć między chrześcijanami a muzułmanami. Ludzie obrzucali się kamieniami i podpalali samochody.

Bomba wybuchła o północy przed wejściem do kościoła al-Qidiseen. Według wstępnych ustaleń – podaje egipskie MSW – samochód, który eksplodował, zaparkowany był przed kościołem.

Świadkowie opowiadali, że ambulanse odwoziły rannych do pobliskich szpitali Sharq al-Madinah i al-Amiri. Żadne ugrupowanie nie przyznało się do zorganizowania zamachu. Chrześcijanie stanowią około 10 proc. liczącej 79 mln populacji Egiptu.

(PAP/tvn24/ro)

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Za: Aspekt Polski -- [Org. tytuł: « Krwawy zamach na chrześcijan w nowy rok»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=29908 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]