Jaruzelski zadba o nasze bezpieczeństwo…

Aktualizacja: 2010-11-23 5:02 pm

Na dziesięć osób, zaproszonych przez Bronisława Komorowskiego na jutrzejsze posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, aż siedem miało związki z komunistycznymi specsłużbami lub było w PZPR. Wśród nich jest gen. Wojciech Jaruzelski. – pisze niezależna.pl

Jak pisze red. Grzegorz Wierzchołowski w portalu Niezalezna.pl:

“Towarzystwo rozprawiające o narodowym bezpieczeństwie jest rzeczywiście doborowe, zwłaszcza że tematem rozmów mają być stosunki Polski z Rosją.
C6be2e74b6e48ddd3b10d6dc26788c61Najważniejszym gościem prezydenta – i chyba najlepszym specem w kwestiach bezpieczeństwa narodowego – jest oczywiście gen. Wojciech Jaruzelski. W latach 1946-1954 generał współpracował z Informacją Wojskową pod pseudonimem “Wolski”. Jednym z ówczesnych szefów tej instytucji był płk Dmitrij Wozniesienski – długoletni oficer NKWD. Gen. Jaruzelski w latach 1967-1968 wsławił się usuwaniem Żydów z armii PRL. Kilkanaście lat później wprowadził stan wojenny, w wyniku czego śmierć poniosło ok. 100 osób, a państwo doprowadzone zostało do ruiny gospodarczej.

Spotkanie zaszczyci także Aleksander Kwaśniewski – komunistyczny aparatczyk, członek PZPR, minister ds. młodzieży w latach 1985-1987. W latach 1983–1989 Kwaśniewski był zarejestrowany jako tajny współpracownik SB o pseudonimie “Alek”.

Będzie też Lech Wałęsa – w latach 70. zarejestrowany przez SB jak TW „Bolek”. Według oficera SB Janusza Stachowiaka, Wałęsa był też wcześniej współpracownikiem wojskowych specsłużb PRL.

O Rosjanach porozmawia także Włodzimierz Cimoszewicz – długoletni działacz PZPR. Według dokumentów znajdujących się w IPN – Cimoszewicz był kontaktem operacyjnym SB o pseudonimie „Carex”.

Prezydent Komorowski zaprosił również Józefa Oleksego, który wstąpił do PZPR w roku 1968 – partia pokazała wtedy, jak załatwia się Żydów – i pozostał w niej aż do roku 1990. Był nawet I sekretarzem Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Białej Podlaskiej. W latach 1970–1978 Oleksy przysłużył się Ojczyźnie jako tajny współpracownik wojskowego Agenturalnego Wywiadu Operacyjnego.

Oleksego i Cimoszewicza wspomoże Leszek Miller – I sekretarz Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Skierniewicach, w partii komunistycznej od 1969 r.

Na zebraniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego pojawi się także Adam Rotfeld – według akt znajdujących się w IPN: kontakt operacyjny SB o pseudonimie „Rauf”.

Oprócz wyżej wymienionych „siedmiu wspaniałych” jako spece od bezpieczeństwa wystąpią Tadeusz Mazowiecki, Jan Krzysztof Bielecki i Kazimierz Marcinkiewicz. […]”


CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie niezalezna.pl
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=28677 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]