Fragmenty Biblii i Koranu w kalendarzu uczniowskim wydanym przez kurię wiedeńską

Aktualizacja: 2010-10-8 9:25 pm

Komórka wiedeńskiej kurii odpowiedzialna za edukację wydała już siódmy raz „Międzyreligijny Kalendarz Uczniowski”, który zawiera m.in. cytaty z Pisma Świętego i Koranu. Wydawnictwo trafiło do 130 tysięcy nastolatków w archidiecezji wiedeńskiej.

– W tym projekcie kościoły i wspólnoty religijne Austrii okazują sobie nazwajem tolerancję, otwartość i uznanie. Szukają wspólnych korzeni i poważnie traktują różnice – twierdzi kierująca archidiecezjalnym urzędem szkolnym Christine Mann.

Z tą interpretacją nie zgadza się austriacki teolog, dr Wolfram Schrems. – Należy się zastanowić, jak na myślących uczniów oddziaływuje tak sformatowany kalendarz uczniowski, w którym znajdujemy fragmenty Biblii, Koranu, sentencje ze źródeł pogańskich i totalne banały. Stwierdzą raczej, że jeśli Kościół sam siebie nie traktuje poważnie, to i my nie musimy go tak traktować – napisał w komentarzu dla niemieckojęzycznej katolickiej agencji informacyjnej Kath.net.

sks

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « Fragmenty Biblii i Koranu w kalendarzu uczniowskim wydanym przez katolików»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=27184 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]