- Bibula – pismo niezalezne - http://www.bibula.com -

Umorzono śledztwo w sprawie niekorzystnej dla Trójmiasta sprzedaży 35 kin

Centralne Biuro Antykorupcyjne zarzuciło prokuraturze umorzenie śledztwa w sprawie prywatyzacji przedsiębiorstwa Neptun Film, posiadającej 35 kin w Trójmieście.

Prokuratura broni się twierdząc, że decyzja o umorzeniu podjęta została współnie z CBA. Dziś jednak, w czasie całkowitego zawładnięcia instytycji państwowych przez kryminogenną partię (przypomnijmy, że jej prominentni członkowie stali się bohaterami wielu afer), sprawa może się już nie wyjaśnić.

O nadużyciu ze sprzedażą kin będących dotychczas własnością województwa, poinformował prokuraturę poseł PiS, Zbigniew Kozak. “Już wcześniej miałem sygnały, że ‘sprawa zostanie ukręcona'” – powiedział poseł Kozak, który złożył wiele pism zaskarżających decyzję o umorzeniu dochodzenia.

Poseł Zbigniew Kozak twierdzi, że przyczyną umorzenia śledztwa jest fakt pojawiania się w sprawie nazwisk polityków – głównie z Platformy Obywatelskiej. Umowę sprzedaży podpisali Marek Biernacki i Bogdan Borusewicz, który w 2005 roku był wicemarszałkiem województwa. W wyniku sprzedaży po zaniżonych cenach województwo miało stracić ponad 50 milionów złotych.

Zamiast wyjaśnienia sprawy rozlegają się głosy osób zaagażowanych w niekorzystną dla województwa sprzedaż. “Zarzuty posła są absurdalne” – oburza się Marek Biernacki. “Przetarg był otwarty”- tłumaczy ten poseł, już od 2002 roku związany z PO.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]