Przywróćmy piątkowy post od mięsa!

Aktualizacja: 2009-12-16 11:33 am

Przywróćmy piątkowy post od mięsa – apeluje holenderski biskup Gerard de Korte. Kościelne przykazanie powstrzymania się od pokarmów mięsnych w dniu upamiętniającym mękę i śmierć Chrystusa zostało zniesione po Soborze w niemal wszystkich Kościołach zachodnich. Dziś okazuje się, że był to krok zbyt pochopny i to z powodów nie tylko ascetycznych. O powrót do postu zaapelował w ubiegłą niedzielę ordynariusz północnoholenderskiej diecezji Groningen-Leeuwarden w ramach ekologicznej debaty, która towarzyszy klimatycznej konferencji w Kopenhadze. Wzywając do powstrzymania się od jedzenia mięsa bp de Korte ma na uwadze nie względy religijne, lecz czysto ekologiczne. Produkcja mięsa wiąże się bowiem z ogromną emisją dwutlenku węgla do atmosfery.


Konferencjom episkopatów przypominamy: każdy bzdurny komunikat z konferencji plenarnej, powielony w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy dla wszystkich parafii, to pół hektara lasu, który trzeba wyciąć, aby wyprodukować papier. Każda plastikowa atrapa świecy i każdy litr oleju parafinowego to mniej miejsc pracy dla pracowitych rojów pszczół! Każdy niebiodegradowalny, badziewny chiński ornat z poliestru, to zanieczyszczenie środowiska!

Niech żyje św. Ekologia i św. Spokój!
Pora na dobranoc…

Dzisiaj Środa Suchych Dni Adwentowych. Podejmijmy post w intencji biskupów na całym świecie, może Pan Bóg się nad nami zlituje.

Napisał Dextimus dnia 16.12.09

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=16674 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]