Papież odprawia Mszę św. ad orientem

Aktualizacja: 2009-12-3 11:27 am
Jak donosi NLM, dzisiaj Ojciec Święty odprawił Mszę św. dla członków Międzynarodowej Komisji Teologicznej, która w tych dniach odbywa w Rzymie swoje coroczne zgromadzenie. Msza była sprawowana w Kaplicy Paulińskiej Pałacu Apostolskiego, która w lipcu br. została poddana gruntownej renowacji, zwłaszcza w zakresie umiejscowienia ołtarza, przez co możliwe stało się teraz odprawianie tam Mszy św. zarówno versus populum, jak i versus Deum. Dziś papież Benedykt XVI wybrał tą drugą możliwość i celebrował liturgię ad orientem. Oto kilka zdjęć z tej Mszy za serwisem L’Osservatore Romano:


Autor: Witold Dziedzic

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=16293 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]