Bezczelne kłamstwa sowieckich pseudonaukowców: “Polska miała plan wywózki Żydów”

Aktualizacja: 2009-09-4 9:25 am

Podobnie jak Niemcy, przedwojenna Polska narzekała na brak przestrzeni życiowej, dążyła do rozszerzenia swojego terytorium kosztem ZSRR i chciała też całkowicie pozbyć się swoich obywateli narodowości żydowskiej, przesiedlając ich na Madagaskar. To tylko niektóre tezy z artykułu rosyjskiego naukowca Siergieja Drożżina, zamieszczonego w zbiorze “Partytura drugiej światowej. Kto i kiedy zaczął wojnę?”
Prezentacja tej książki, wydanej przy współpracy z powołaną przez prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa komisją ds. przeciwdziałania fałszowaniu historii na szkodę Rosji, odbyła się podczas rozpoczętych w środę w Moskwie 22. Międzynarodowych Targów Książki.

Redaktorami zbioru, na który złożyło się kilkadziesiąt prac, są profesor Natalia Narocznicka z komisji Miedwiediewa i Walentin Falin, były kierownik Wydziału Zagranicznego Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego (KPZR).

Przedmowę napisał minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow.

– Polska już na samym początku 1934 roku, tj. zaraz po dojściu nazistów do władzy, zawarła pakt o nieagresji z Niemcami. Nie wiedzieć czemu nikt nie nazywa go paktem Hitler-Piłsudski, choć podstaw po temu jest wystarczająco wiele – pisze Drożżin, przedstawiony jako doktor nauk filozoficznych i ekspert od stosunków rosyjsko-niemieckich.

Według niego, “można w ogóle powiedzieć, iż Polskę i hitlerowskie Niemcy od 1934 do 1938 roku łączyły bardzo ścisłe partnerskie relacje”. – Polska, podobnie jak Niemcy, czuła się w tamtych czasach “państwem bez przestrzeni”. Jej polityka zagraniczna była ukierunkowana na rozszerzenie swojego terytorium – przede wszystkim na Wschodzie, czyli kosztem Sowieckiej Rosji – wskazuje rosyjski naukowiec.

Drożżin podaje, że Polska “bardzo poważnie stawiała problem przekazanie jej dawnych kolonii Niemiec”. – Oprócz tego Polacy chcieli całkowicie pozbyć się swoich współobywateli narodowości żydowskiej, przesiedlając ich, na przykład, na Madagaskar, wcześniej ich ograbiwszy – podkreśla autor.

W jego ocenie, inicjatyw te “cieszyły się poparciem ze strony patronów Polski na arenie międzynarodowej”.

Zdaniem Drożżina, “pułkownik (Józef) Beck i inni członkowie polskiej junty wojskowej niewiele różnili się od (Józefa) Piłsudskiego, a Becka w Europie w ogóle uważano za alkoholika i bufona”.

Naukowiec przekazuje również, że “polski rząd konsekwentnie prowadził politykę, zmierzającą do ograniczenia praw Żydów w życiu gospodarczym, społecznym i kulturalnym”.

– W 1937 roku polska delegacja odwiedziła Madagaskar, który wówczas znajdował się pod jurysdykcją Francji. Głównym celem tej misji było wyjaśnienie, na ile wyspa ta nadaje się do przymusowej ewakuacji polskich Żydów – pisze Drożżin.

Autor zauważa, że “po II wojnie światowej nastroje antysemickie w Polsce jeszcze bardziej się nasiliły, a prymas polskiego Kościoła katolickiego Stefan Wyszyński niedwuznacznie poradził polskim Żydom, aby wyjechali do Palestyny”.

Jako przykład polskiego antysemityzmu wymienia m.in. pogrom w Jedwabnem w 1941 roku.

Minister Ławrow w swojej przedmowie wyraża przekonanie, że “książka ta wniesie ważny wkład w wysiłki, mające na celu ugruntowanie prawdy historycznej w warunkach, gdy ta prawda staje się obiektem obrzydliwej polityzacji i jawnej falsyfikacji”.
(PAP)


KOMENTARZ BIBUŁY: Ta prowokacyjna, bezczelna i całkowicie zakłamana teza wysnuta przez sowieckich pseudonaukowców i propagowana przez obecny aparat rządowy i przyporządkowane mu agendy, są typowym – wielce typowym – przykładem okrzyku jakie wydaje z siebie przyłapany na kradzieży kieszonkowiec. Z tym, że nie chodzi tutaj o zwykłe “Łapaj złodzieja” ulicznego cwaniaka ale o groźne oskarżenie o planowanie wywózek i morderstw, czyli dokładnie o to co strona sowiecka robiła ze swoimi obywatelami oraz – właśnie! – z  Żydami.

Jeśli w rachunkach ludnościowych brakuje dużej liczby Żydów, mających być według oficjalnej wersji “zagazowanych” w niemieckich obozach koncentracyjnych, a brak na to dowodów (bo przecież Niemcy “dokładnie i perfekcyjnie zniszczyli” każdy skrawek dokumentu poświadczających te zbrodnie oraz oczywiście stosowali tzw. maskujący język, no i pomijając fakt iż “gazowanie” było wymyślone przez sowiecką machinę propagandową), to właśnie jest faktem niezbitym, że Żydzi, których Związek Sowiecki “przygarnął” po zagarnięciu polskich ziem wschodnich oraz krajów Europy Wschodniej, zniknęli w czeluściach sowieckich łagrów. Tam, właśnie TAM tkwi tajemnica zniknięcia Żydów europejskich, lecz z politycznych względów obarcza się za to innych. Typowa sowiecka wredna metoda. Otwórzcie swoje archiwa, zbrodniarze!

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Za: Wirtualna Polonia -- [Org. tytuł: « Naukowiec: Polska miała plan wywózki Żydów»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=13582 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]