Zamieszki w USA: Murzyni dewastują mienie przy wsparciu Demokratów

Aktualizacja: 2020-06-6 8:33 am

Nie ustają lewackie zamieszki w USA. Na ulicach New Jersey hordy czarnoskórych dewastują mienie. Demokraci natomiast okazują im pełne wsparcie.

Zamieszki w New Jersey/Fot. screen Twitter/USA

Zamieszki w New Jersey/Fot. screen Twitter

W USA nie ustają zamieszki, które rzekomo są protestami przeciwko „rasizmowi” po śmierci George’a Floyda. W efekcie rosnących niepokojów prezydent Donald Trump zadecydował o wpisaniu Antify na listę organizacji terrorystycznych. Z koeli Demokraci wspierają zamieszki i walkę z rzekomym rasizmem.

W sieci pojawiło się nagranie z ulic New Jersey. Widać na nim, jak grupa czarnoskórych mężczyzn demoluje zaparkowane samochody. Niektórzy z nich nagrywają całe zajście. W ruch poszły deskorolki, kosze na śmieci oraz siła kopniaków.

Przyzwolenie na podobne akcje wyraziła czarnoskóra burmistrz Waszyngtonu Muriel Bowser. Polityk Demokratów nakazała bowiem wymalowanie żółtymi literami napisu „Black Lives Matter” na ulicy prowadzącej do Białego Domu. Co więcej, nazwała tak również plac przed Parkiem Lafayette, w którym stoi zdemolowany wcześniej w wyniku zamieszek pomnik Kościuszki. Co więcej, inny polityk Partii Demokratycznej, senator Paul Strauss, porównał ten plac do placu Tiananmen. Jest to kuriozalne porównanie, ponieważ na chińskim placu w 1989 roku doszło do masakry. Wojsko stłumiło bowiem trwające blisko dwa miesiące protesty zapoczątkowane przez studentów. Chińczycy domagali się demokratyzacji, rozwoju gospodarczego oraz ukrócenia korupcji w Komunistycznej Partii Chin.

Zamieszki w USA wybuchły po śmierci czarnoskórego George’a Floyda podczas policyjnej interwencji. Derek Chauvin, funkcjonariusz, który klęcząc na szyi mężczyzny doprowadził do jego śmierci, pożegnał się z odznaką. Usłyszał także zarzut morderstwa trzeciego stopnia, a jego żona domaga się rozwodu.

Co więcej, za zgodą rodziny udostępniono wyniki sekcji zwłok George’a Floyda. Wykazała ona, że mężczyzna był zakażony koronawirusem. Przyczyną śmierci miał być natomiast atak serca wywołany duszeniem przez policjanta. Ponadto w ciele Floyda wykryto również kilka rodzajów narkotyków.

Źródła: Twitter/nczas.com

Za: Najwyższy Czas! (6 czerwca 2020) – [Org. tytuł: «Zamieszki w USA: Murzyni dewastują mienie przy wsparciu Demokratów [VIDEO]»]

 


 

Kryminalna przeszłość George’a Floyda. „Media tego nie wyemitują”

W USA trwają zamieszki po śmierci czarnoskórego George’a Floyda. Tymczasem głos w sprawie wydarzenia, które stało się katalizatorem lewackich rozruchów, zabrał przewodniczący związku policji w Minneapolis, Bob Kroll. Zdaniem policjanta, media pomijają wątek kryminalnej przeszłości ofiary.

przeszłość Floyda

George Floyd. / foto: YouTube

Z doniesień Daily Mail wynika, że w 2009 roku George Floyd trafił do więzienia za napad i rozbój, których dokonał dwa lata wcześniej. Za kratkami spędził pięć lat. Nie był to jednak pierwszy wyrok Floyda. Wcześniej skazywano go za kradzieże z bronią w ręku oraz narkotyki.

„Nie mówi się o kryminalnej przeszłości George’a Floyda. Media tego nie wyemitują” – stwierdził Kroll w liście opublikowanym na Twitterze. Jak podkreślał szef związku policji w Minneapolis, powinno się zapamiętać brutalną przeszłość kryminalną George’a Floyda. Dodał, że protesty związane z jego śmiercią są zainicjowane przez ruch terrorystyczny.

„Ten ruch terrorystyczny, który obecnie widzimy, ma również swoją przeszłość, która sięga lat wstecz” – dodał.

Kroll relacjonował, że w Minneapolis wciąż istnieją problemy. Wszystko dlatego, że władze miasta blokują zwiększanie liczebności policji. Ponadto mają też przekazywać fundusze aktywistom społecznym z anty-policyjnym programem.

„Nasz szef poprosił o 400 dodatkowych policjantów i stanowczo odmówiono mu jakiegokolwiek. To właśnie doprowadziło do tych rekordowych zamieszek” – twierdził Kroll.

Szef związku zapewnił również, że organizacja pomoże zwolnionemu policjantowi Derekowi Chauvinowi oraz trzem innym oficerom, którzy byli na miejscu zdarzenia.

„Rozmawiałem z czterema adwokatami, którzy reprezentują wszystkich czterech zwolnionych policjantów w ramach dochodzenia karnego. Według prawników zostali oni zwolnieni bezpodstawnie” – twierdził Kroll.

Źródło: nypost.com

Za: Najwyższy Czas! (

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=114671 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]