Z powodu koronawirusa wstrzymano wydobycie w dwóch kopalniach Polskiej Grupy Górniczej

Aktualizacja: 2020-04-27 10:22 am

Dwie kopalnie Polskiej Grupy Górniczej (PGG) Murcki-Staszic w Katowicach oraz Jankowice w Rybniku wstrzymały wydobycie węgla. Decyzja jest spowodowana rozprzestrzenianiem się koronawirusa wśród pracowników zakładów. Przerwa w wydobyciu będzie trwała do 3 maja – poinformowała PGG w poniedziałek.

Polska Grupa Górnicza poinformowała w poniedziałek o wstrzymaniu wydobycia węgla w dwóch kopalniach. „W tym okresie w kopalniach Murcki-Staszic i ROW Ruch Jankowice nastąpi minimalne obłożenie załogi wynikające z niezbędnych potrzeb dla bezpiecznego funkcjonowania kopalń. Decyzja spowodowana jest pandemią koronawirusa COVID-19 i troską o bezpieczeństwo pracowników. Procedury wprowadzone na czas epidemii zadziałały w spółce prawidłowo” – cytuje Polska Agencja Prasowa (PAP) komunikat PGG. Podkreślono, że przerwa w wydobyciu będzie trwała do 3 maja.

303 pracowników kopalni Murcki-Staszic zostało poddanych kwarantannie. Testy potwierdziły zakażenie koronawirusem u 38 z nich. W należącym zaś do kopalni ROW ruchu Jankowice, zakażenie potwierdzono u 32 członków załogi, 433 pracowników zostało poddanych kwarantannie.

PAP informuje, że w związku z decyzją Sztabu kryzysowego PGG, wśród przebywających na kwarantannie pracowników kopalni Murcki-Staszic i ROW Ruch Jankowice będzie przeprowadzana większa ilość testów na obecność koronawirusa. Spółka nawiązała kontakt w tej sprawie ze służbami epidemicznymi, a także ze sztabem kryzysowym wojewody śląskiego.

Zobacz także: Obserwator Finansowy: znaczenie węgla będzie rosło

pap / rmf24.pl / kresy.pl

Za: Kresy.pl (27 kwietnia 2020)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Najlepiej pozamykać wszystkie kopalnie, huty, elektrownie, bo ktoś wykryje kilka osób “zarażonych” koronawirusem – czytaj: część z testów daje wyniki fałszywe, w tym fałszywie dodatnie, większość nosicieli wirusa nic nie odczuwa i nie będzie nigdy odczuwać żadnych objawów (bo każdy ma w sobie miliony bakterii, wirusów, drożdży czy ameb), na dodatek niemal nikomu z pracujących nic nie grozi (bo ludziom w sile wieku, ludziom zdrowym tenże Covid-19 nie zagraża). Czy również będziemy zamykali kopalnie, bo ktoś przyjdzie do pracy z – równie zaraźliwą – grypą??

Zastanówmy się nad tą całą sytuacją z militarnego punktu widzenia: po co stosować jakieś czołgi w wojnie konwencjonalnej, po co jakieś cyberataki w hybrydowej, najlepiej posłużyć się wojną informacyjną wmawiając społeczeństwom – i politykom – że mamy zagrożenie epidemiologiczne. Od teraz będzie to bardzo łatwe, bo test globalny z “pandemii” został zaliczony. Na sygnał z jakiegoś tajemnego ośrodka, ogłosi się światu o kolejnym rzekomym zagrożeniu, ludzi pozamyka się w domach i będą tam cichutko siedzieli, wygasi się gospodarkę, huty, polikwiduje kopalnie, wyłączy się transport, usługi, no i przejmie się upadające firmy. Ktoś naprawdę mądry wymyślił tę całą “pandemię”…

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=113830 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]