Sędziwy kapłan odprawił Mszę mimo zakazu z powodu koronawirusa. Czeka na zarzuty

Aktualizacja: 2020-03-4 11:02 am

Do prokuratury w mieście Pawia na północy Włoch trafiła sprawa 88-letniego księdza, który w pobliskiej miejscowości odprawił niedzielną Mszę św., mimo obowiązującego tam rozporządzenia o zawieszeniu uroczystości religijnych z powodu szerzenia się koronawirusa.

Lokalne media podały, że sędziwy ksiądz Antonio Lunghi odprawił Mszę św. w miejscowości Castello d’Agogna, a uczestniczyło w niej osiem osób. Z powodu koronawirusa odprawianie uroczystości religijnych zawieszono w tym regionie.

O Mszy św. w miejscowym kościele zawiadomiono karabinierów. Ci zaś zgodnie z procedurą przekazali wiadomość o niej prokuraturze. Ksiądz może usłyszeć zarzut nieprzestrzegania rozporządzenia władz.

Jak wyjaśniono, będący na emeryturze ksiądz od dłuższego czasu pomaga innym kapłanom w tym rejonie Lombardii. Odprawia Msze święte w miejscowości, w której niegdyś był proboszczem.

Zrobił to także w ostatnią niedzielę. Tymczasem lokalne władze administracyjne zawiesiły wszystkie masowe wydarzenia, imprezy kulturalne i sportowe oraz uroczystości. Dotyczy to również tych religijnych.

Ksiądz wyjaśnił, że nie wiedział o tej decyzji, ponieważ nie korzysta z poczty elektronicznej. E-maila z informacją o zawieszeniu odprawiania mszy z powodu kryzysu epidemiologicznego rozesłała całemu duchowieństwu miejscowa diecezja.

Źródło: PAP

Za: Najwyższy Czas! (04/03/2020) – [Org. tytuł: «Sędziwy kapłan odprawił Mszę św. mimo zakazu z powodu koronawirusa. Czeka na zarzuty»]

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Oto do czego doprowadzili posoborowi hierarchowie – ksiądz przed odprawieniem mszy musi sprawdzić pocztę elektroniczną, bo tam może znaleźć się email zakazujący… Śmiać się czy płakać – nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że dzisiejsza hierarchia kościelna – okazuje się, że w chyba wszystkich krajach – nadaje się do wymiany. Jako, że nie nastąpi “samooczyszczenie”, to przyjdzie kara z góry, wstrząśnie Kościołem, batem wygoni pasożytów i trzeba będzie czekać 40 lat na pojawienie się młodego pokolenia, które może zrozumie, że z Bogiem nie ma żartów.

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=112356 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]