Już nawet na Zachodzie widzą, że PiS okłamuje Polaków ws. imigrantów

Aktualizacja: 2020-02-22 2:07 pm

„Polska, jeden z najbardziej homogenicznych krajów Europy, staje się państwem imigrantów”. Kiedy kłamstwa PiS o imigrantach zauważą Polacy?

Już nawet na Zachodzie zauważają, że Prawo i Sprawiedliwość okłamuje Polaków ws. imigrantów. Przypomnijmy: cała propaganda PiS przez kilka lat była antyimigracyjna. Cała ta retoryka skończyła się tylko tym, że nie przyjęliśmy kilku tysięcy „uchodźców”, których wcisnąć nam chciała Angela Merkel. Sami jednak przyjęliśmy kilka milionów Ukraińców i wiele dziesiątek tysięcy innych: sam „The Economist” pisze o 36 tys. Nepalczyków, 20 tys. Hindusów i 18 tys. obywateli Bangladeszu. Przypomnijmy, że Bangladesz to obok Pakistanu jedno z najbardziej islamskich państw Azji Południowej.

Kiedy coraz więcej ludzi zaczęło to zauważać okazało się, że chodziło tylko o „nielegalnych” imigrantów. Zachodnia prasa zaczyna to komentować wprost: „Polska, jeden z najbardziej homogenicznych krajów Europy, staje się państwem imigrantów”. W artykule zauważono też, że Polska przyjęła więcej imigrantów niż jakiekolwiek inne państwo członkowskie Unii Europejskiej. Pięć razy więcej, niż Niemcy! Oczywiście pisowska władza próbuje zaprogramować swoich wyborców w ten sam sposób, co politycy zachodni zachodnioeuropejskie narody. „Płacą podatki, więc jest wszystko okej”.

Turcy przyjeżdżający do Niemiec w latach 70. też płacili podatki. Są sprawy ważniejsze, niż chwilowy interes kilkudziesięciu czy nawet kilkuset tysięcy przedsiębiorców. Co ciekawe, „The Economist” zwraca też uwagę, że PiS zignorował lekcję, jaką mógł wyciągnąć z obserwacji złych doświadczeń z imigrantami w krajach Zachodu. Na tę chwilę jednym ugrupowaniem, w którym pojawiają się hasła przeciwne imigracji zarobkowej, jest Konfederacja. „Rząd polski wybrał połączenie naiwności, oszustwa i nadziei, że sprawy same się ułożą”. Po raz kolejny Polak mądry będzie tylko po szkodzie?

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=112196 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]