W Warszawie otwarto wystawę rzeczy ukraińskich żołnierzy poległych w Donbasie

Aktualizacja: 2019-01-30 11:28 am

W poniedziałek 28. stycznia w Polonia Palace Hotel w Warszawie odbyło się otwarcie połączonych wystaw „Checkpoint pamięci” Pawła Netiosowa oraz „Wojna jak wojna” Dmytra Murawskiego. – poinformowała ambasada Ukrainy w Warszawie oraz służba prasowa administracji państwowej obwodu lwowskiego.

„Checkpoint pamięci” to 34 gabloty, w których zgromadzono rzeczy ukraińskich żołnierzy poległych w walkach w Donbasie. Jak napisała ukraińska ambasada, większość z nich zebrano podczas działań poszukiwawczych w ramach projektu „Ewakuacja 200”, a reszta została przekazana przez rodziny zabitych. „Wojna jak wojna” to wystawa ponad 70 zdjęć znanego fotoreportera Dmytra Murawskiego wykonanych podczas działań bojowych na wschodzie Ukrainy.

Jak podała służba prasowa administracji państwowej obwodu lwowskiego, celem wystawy jest „popularyzacja Sił Zbrojnych Ukrainy oraz informowanie społeczeństwa Europy o zagrożeniach związanych z kontynuowaniem rosyjskiej agresji przeciw Ukrainie”.

Na zdjęciach opublikowanych przez ukraińską ambasadę widać m.in., że na wystawie prezentowano m.in. taśmy z amunicją, przestrzelone hełmy, zniszczone telefony komórkowe, fotografie, naszywki itp. rzeczy należące do zmarłych.

Wystawa została zorganizowana przez Siły Zbrojne Ukrainy wspólnie z Narodowym Muzeum Historii Wojskowości Ukrainy i charytatywną fundacją „Centrum Informacyjno-Koordynacyjne” (Informacijno-Koordynacijnyj Centr) przy wsparciu ambasady Ukrainy w Polsce.

Kresy.pl / loda.gov.ua / Facebook

Za: Kresy.pl () – [Org. tytuł: «W Warszawie otwarto wystawę rzeczy ukraińskich żołnierzy poległych w Donbasie [+FOTO] »]

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Willgraf:
żydowskie i banderowskie wystawy i Muzea…ale Polskich za świecą szukać

jwu:
Pytam, dlaczego wystawa jest tak jednostronna ? Czy druga strona ,nie zasługuje na parę zdjęć przedstawiających zbombardowane szkoły ,szpitale i osiedla mieszkaniowe ? O rzeczach zabitych w wyniku tych bombardowań ,nie będę wspominał.

vader213:
ale napis czerwony na czarnym tle i wszystko jasne, że jest to promocja ukraińskiego banderowskiego faszyzmu, już niedługo w Polsce będą powstawać tzw „muzea” ukraińskich ludobójców, na razie zaczynają z małego kalibru typu „wystawa rzeczy” ale trzeba się dokładnie przyjrzeć tym tzw „wystawą rzeczy” czy nie ma tam w tych gablotach banderowskiej symboliki bo to będzie świadczyć, że ukraińcy-banderowcy z upainy i z PISu powoli gotują tą polską żabę, na razie oswajają nas z tzw „wystawą” badają i sondują polską tolerancje na ile mogą sobie pozwolić a widać, że na wiele, (np wystawa banderowskiego kolaboranta szeptyckiego we Wrocławiu) potem pójdą krok dalej a wtedy biada i lament…

vader213:
@jwu bo nienawiść jest tendencyjna skierowana tylko i wyłącznie w rosyjską stronę, w ogóle Polsce za tzw „patriotyzm” uchodzi rusofobia co jest największym bezeceństwem i łajdactwem

Beresteczko1651:
Na zdjęciu widzimy zadumanego Onyszkiewicza, którego stryjaszek został powieszony za banderowskie zbrodnie. To wiele mówi o tej wystawie i intencji jej autorów.

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=106479 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]