Anglia: arcybiskup Westminsteru przewodniczył mszy dla osób LGBT

Aktualizacja: 2019-01-24 6:31 pm

Do zdarzenia doszło w kościele Niepokalanego Poczęcia w Mayfair. Vincent Nicholas, arcybiskup Westminsteru przewodniczył mszy dla katolików LGBT oraz ich rodzin. Nabożeństwo odbyło się 13 stycznia.

Parafia w Mayfair prowadzi duszpasterstwo dla osób LGBT, które jest organizowane pod przewodnictwem arcybiskupstwa. Kardynał Nichols jest prymasem Anglii i Walii, a także wiceprzewodniczącym Rady Konferencji Episkopatów Europy od 2016.

W homilii kardynał odniósł się do tożsamości, którą wszyscy chrześcijanie niosą poprzez chrzest i która przekracza dowolną orientację. Po mszy kardynał podziękował i pochwalił katolików LGBT z diecezji Westminster za to, że są ważnym znakiem otwartości mającej miejsce we wspólnocie Kościoła. Są w niej witani jako społeczność, która może znaleźć swój dom w Kościele.

Europo, dokąd zmierzasz? 

Źródło: deon.pl

Za: telewizjarepublika.pl (20 stycznia 2019)

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=106388 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]