- Bibula – pismo niezalezne - http://www.bibula.com -

Premier Morawiecki: przystępujemy do weryfikacji imigrantów, którzy przybywają do Polski

Polski rząd przystąpi do weryfikacji osób, które przybywają do Polski z zagranicy – zapowiedział na antenie telewizji wPolsce.pl premier Mateusz Morawiecki.

Przystępujemy do weryfikacji, skąd rzeczywiście się pojawiają takie osoby w Polsce. Na pewno nie jest to nielegalnie. Muszą oni mieć jakieś legalne możliwości przyjazdu. Jeden, o którym słyszałem to przyjazd niby na studiowanie, ale ta osoba potem stara się znaleźć miejsce. Chcemy uszczelnić wszelkie mechanizmy – powiedział szef polskiego rządu.

Premier zaznaczył też, że dla niego najważniejszym jest, by polscy emigranci wracali do kraju. – Przede wszystkim chciałbym by Polacy wracali, by rodziły się dzieci, choć dziecko wejdzie na rynek pracy dopiero za 18 lat. To też świadczy o tym jaką mieliśmy wizję z programem 500+ – podkreślił.

Musimy przyjmować z powrotem naszych ludzi, naszych rodaków, którzy pojechali na Wyspy Brytyjskie. Musimy tworzyć dla nich miejsca pracy. Musimy przyjmować Polaków, którzy zostali strasznie skrzywdzeni przez historię, którzy zostali wywiezieni czy na Ukrainę, czy do Rosji, czy do Kazachstanu – stwierdził prezes Rady Ministrów.

Źródło: wpolityce.pl

TK

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-10-06)

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

PR-owe ochłapy rzucone przed wyborami plebsowi coraz bardziej zaniepokojonemu dysonansem między frazesami Pisu o nieprzyjmowaniu imigrantów, a tym co widzi na ulicach swoich miast. Jeszcze niedawno “prawdomówny” Mateuszek mówił, że imigrantów nie ma.
zgred

Kiedy wypowiedzenie konwencji stambulskiej?
I tak mu nie wierzę

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]