- Bibula – pismo niezalezne - http://www.bibula.com -

Poseł Anna Sobecka pyta resort pracy o sprowadzanie imigrantów zarobkowych z Azji i Ukrainy

„Jakie są założenia obecnej polityki rządu w zakresie sprowadzenia pracowników z krajów azjatyckich?” – pyta w interpelacji do minister rodziny, pracy i polityki społecznej poseł PiS Anna Sobecka.

W naszym kraju pracuje coraz więcej obcokrajowców. To nic złego. Gdy jednak uświadomimy sobie, że tysiące Polaków musiało wyjechać za chlebem za granicę, a w byłym ZSRR wciąż przebywają potomkowie zesłańców, sprowadzanie nad Wisłę imigrantów zarobkowych staje się co najmniej kontrowersyjne. I chociaż mówi się o ekonomicznej konieczności i potrzebie „rąk do pracy”, to imigracja może zahamować wzrost zarobków Polaków. O sprawę zapytała minister Elżbietę Rafalską poseł Anna Sobecka.

Poseł PiS zwróciła uwagę na medialne doniesienia o pracach Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dotyczących sprowadzenia pracowników z Filipin, Indii, Bangladeszu, Uzbekistanu i innych krajów Azji. Resort ma ponadto prowadzić rozmowy z Filipinami w sprawie zawarcia dwustronnej umowy o zatrudnianiu pracowników. Może zostać podpisana już jesienią. Ponadto Anna Sobecka zauważyła w piśmie do resortu, że wyborcy dostrzegają coraz liczniejszych pracowników z Ukrainy, zaś proces imigracji rodzi obawy o bezpieczeństwo. Dlatego też postanowiła zapytać minister Rafalską:

„1. Jakie są założenia obecnej polityki rządu w zakresie sprowadzania pracowników z krajów azjatyckich? 2. Ilu pracowników z Azji chce sprowadzić do 2020 roku Ministerstwo? 3. Jakie działania są prowadzone w celu sprowadzenia Polaków z państw dawnego ZSRR m.in. z Kazachstanu? 4. Jakie działania są prowadzone w celu zatrzymania emigracji Polaków do krajów Europy Zachodniej?” – czytamy w interpelacji poseł Sobeckiej do minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Źródło: Twitter

MWł

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]