Szokujący podręcznik dla zerówki: Ktoś szykuje polskie dzieci na życie wśród Żydów i Murzynów. A Polki mają być ich żonami!

Aktualizacja: 2018-08-27 4:14 pm

„Mamy Kalima, Abdula, Abrahama to Polki. A tatusiowie? Tata Kalima jest z Konga. Abdula z Iraku, a Abrahama z Izraela” – tak zaczyna się czytanka w jednym z podręczników dla dzieci z zerówki. Wg tego modelu polskie kobiety mają żenić się z Żydami i Murzynami i ma być to absolutnie normalne.

Szokujący podręcznik dla sześciolatków. Fot. twitter

Szokujący podręcznik dla sześciolatków. Fot. twitter

Szokujący podręcznik to element „Cyklu Olek i Ada”, zestawu podręczników przygotowanego przez wydawnictwo MAC. Podręczniki, jak zapewniają ich wydawcy, są „efektem 30-letnich doświadczeń i kontaktów z nauczycielami”. Nie wiadomo jak powszechne jest jego użycie w placówkach edukacyjnych.

Internauci są zaszokowani tą produkcją:

Powstaje pytanie czy mamy do czynienia z reliktem tresury, którą chciała narzucić w Polsce Platforma Obywatelska, czy jednak podobne tezy o roli Polek w przyszłości podzielają także politycy PiS?

nczas.com

Za: Najwyższy Czas! (27/08/2018)

 


 

[Wybrane wypowiedzi internautów pod twitterowym wpisem w/w tekstu na stronie źródłowej:]

Prokurent
jest okazja, żeby wytłumaczyć dziecku: tata Kalima może cię zjeść, tata Abdula może odciąć ci głowę, a tata Abrahama okradnie i zabierze dom.

Carl von Clausewitz
Niestety obecną minister @MEN_GOV_PL z @pisorgpl jest była działaczka Unii Wolności.

Jacek Kowalski
Jak w Polsce będzie dużo Kalimów, Abrahamów i Abdulów to skończy się spokój w kraju, posiłki i zabawa. I domów tez nie będzie. Będzie to, co jest w krajach Kalimów, Abrahamów i Abdulów.

Andrzej Zdzitowiecki
‏ Widzę że wiele osób nadal nie wierzy i zarzucaą mi że to fejk lub nie jest to materiał dla 6-cio latków do którego dałem link. Proszę bardzo.

slawa van tricht
Prosze obejrzec ten pakiet cwiczen B+

Andrzej-“ruski troll”
Jak to nie fake, to jest to skandal, nie ma żadnego Wołodi z Ukrainy!!!

Piast Battalion
Autorzy: Małgorzata Kwaśniewska, Joanna Lendzion i Wiesława Żaba-Żabińska. Na foto panie Żaba-Żabińska (sic!) i Lendzion

Joanna‏
Dla wszystkich wściekłych na MEN. Wychodzi na to, że podręcznik do wychowania przedszkolnego może wydać każdy, a ministerstwo ich nie weryfikuje Tu wykaz dopuszczonych podręczników na 2018/19 Tu podr. wyd. MAC dopuszczone przez MEN:

 

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=103565 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]