Zabicie cudzego dziecka jak złamanie ręki

Aktualizacja: 2009-06-10 11:14 am

Ile jest warte życie człowieka? Zdaniem niemieckiego sądu – 1000 euro. Obrońcy życia są zszokowani skandalicznie niską karą za zabicie nienarodzonego dziecka.

Szefowa Wellness Center w Düsseldorfie w Niemczech została skazana na karę 1000 euro za spowodowanie „obrażeń ciała” swojej pracownicy. Podczas kłótni z nią kopnęła ją w brzuch. Być może nie skończyłoby się tą tragedią, gdyby 26-letnia pracownica nie była w ciąży. W efekcie pracodawczyni spowodowała poronienie.

Na korzyść oskarżonej miało przemawiać, iż nic nie wiedziała o ciąży swojej pracownicy. Tej okoliczności nie uwzględniają jednak obrońcy życia. Przewodniczący Spotkania Chrześcijańskich Grup Prawa do Życia, Hartmut Steeb przypomina, iż nie mamy tutaj do czynienia ze zwyczajnymi „obrażeniami ciała”, a obrażeniami, które skutkowały śmiercią człowieka. – Werdykt potwierdza brak świadomości bezprawia, gdy mówi się o śmierci nienarodzonego dziecka – mówi mężczyzna. – Powinniśmy się zastanowić, czy coś takiego nie powinno spotkać się z wyższą karą – dodaje Claudia Kaminski ze Związku Prawa do Życia.

sks/Kath.net

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « Zabicie cudzego dziecka jak złamanie ręki»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=10255 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]