Łodzie pełne bojowników ISIS. Włoski minister ostrzega przed fałszywymi uchodźcami

Aktualizacja: 2018-04-1 2:07 pm

Na przybijających do wybrzeży Europy łodziach wypełnionych migrantami mogą znajdować się bojownicy Państwa Islamskiego. Minister spraw wewnętrznych Włoch Marco Minniti uważa, że to realne zagrożenie. Islamiści uciekają tak z frontów walk.

Gdybyście rok temu zapytali mnie, czy możliwe jest to, że zagraniczni bojownicy wmieszają się w fale migrantów, odpowiedziałbym „nie”, bo wtedy, przy całym ryzyku z tym związanym, wyższych rangą członków IS nie wysyłano do Europy w ten sposób – oświadczył Marco Minniti. Rozmowę z szefem włoskiego MSW opublikował „Il Giornale”.

Zdaniem ministra, sytuacja na froncie uległa sporej zmianie i obecnie bojownicy tzw, Państwa Islamskiego uciekają. Taka sytuacja wymaga nowych działań w Europie. Włosi opracowali już „metodę zarządzania falami migracyjnymi”, listy bojowników są aktualizowane. Ryzyko jednak wciąż istnieje. Chociażby z uwagi na problemy z identyfikacją migrantów.

Minniti uspokoił też, że przebywający na terenie Włoch „domniemani dżihadyści” są cały czas pod okiem służb. Wśród nich są osoby zradykalizowane.

Źródło: tvp.info

MA

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=100868 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]