Organizator puczu, gruziński Żyd zbiegł do Izraela?

Aktualizacja: 2007-11-11 12:00 am

Mieszkający w Gruzji żydowski miliarder Badri Patarkatsishvili, który został oskarżony przez władze w Tblilisi o organizowanie antyrządowego puczu, zbiegł do Izraela – stwierdza Jerusalem Post.

Patarkatsishvili, były działacz Komsomołu, stał się jednym z najbogatszych ludzi Gruzji. Jest m.in. właścicielem wydawnictw prasowych i klubów sportowych w wielu krajach świata. Oskarżony został przez prokuratora Rosji o liczne przypadki korupcji i podżeganie do morderstwa.

Ambasador Gruzji w Izraelu, Lasha Shvania powiedziała pismu Post, że sprawdza czy Patarhatsishvili przebywa w Izraelu.

Ambasador Shvania dodała, że jeśli Patarshatsishvili nie stawi się w ciągu trzech dni na przesłuchanie, wydany będzie list gończy i władze Gruzji poproszą inne kraje o pomoc w rozwiązaniu tej sprawy.

Jak komentuje pismo Jerusalem Post: “Eksperci twierdzą, że przed Izraelem stoi dylemat czy sprzeciwić się takiemu żądaniu, pochodzącemu z kraju zaprzyjaźnionego ze Stanami Zjednoczonymi.”

KOMENTARZ BIBUŁY: A więc kolejny “ruski Żyd”, aparatczyk komunistyczny, który okradając ludzi i ograbiając kraj zbił fortunę, szuka schronienia w Izraelu – jak się okazuje, przystani tego typu zbrodniarzy. Oczywiście stosujący się do “norm cywilizacyjnych” i “dbający o prawa człowieka” tzw. demokratyczny Izrael – waha się i “nie wie” co zrobić.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1356 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]