Apple wycofuje z kalendarza iPhone Niedzielę Wielkanocną. Gigantowi IT przeszkadza chrześcijańska tradycja?

Aktualizacja: 2018-02-21 9:56 am

Walka z podstawami cywilizacji chrześcijańskiej sięgnęła już sfery nowoczesnych technologii. Apple wycofał z kalendarza przeznaczonego na urządzenia z systemem operacyjnym iOS najważniejsze chrześcijańskie święto – Niedzielę Wielkanocną.

Można by powiedzieć, że przecież w swojej własnej korporacji właściciel może prowadzić taką politykę, jaką tylko chce – zastanawia tylko jeden fakt. Wycofując Niedzielę Wielkanocną, pozostawiono możliwość dodania do kalendarza świąt… chińskich, muzułmańskich a nawet  hebrajskich. Zmiany dotknęły najnowszej aktualizacji iOS’a.

Na adres firmy wpłynęło mnóstwo skarg i zażaleń w związku z wprowadzeniem nowego zarządzenia. Pracownicy działu informacji Apple nie ukrywają, że wycofanie chrześcijańskich świąt zostało wprowadzone intencjonalnie. Nie wiadomo na razie, w jaki sposób ustosunkuje się do całej sprawy kierownictwo Apple.

Po raz kolejny jesteśmy świadkami rugowania chrześcijańskiej tradycji ze społecznej świadomości. Kiedyś rewolucja francuska zmieniała nazwy świąt i dni tygodnia za pomocą terroru, podobnie sprawa miała się podczas puczu bolszewików.  W dzisiejszych czasach forsuje się zmiany na dużo większą skalę za pomocą nowoczesnych technologii.

Źródło: Lifesitenews.com

PR

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-02-21)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Zauważyliśmy , że na stronach/forach dyskutujących powyższą informację, oskarżono nie wiadomo dlaczego ale właśnie BIBUŁĘ o podanie tzw. fake news.  Zatem, oto pierwotne źródła powyższej informacji: FOX News, Lifesitenews.com, Breitbart, Discussion on Apple site

Ponadto, odpowiedź ze strony moderatorów grupy dyskusyjnej Apple: “Apple odseparował poszczególne grupy świąt. Święta religijne nie są już dołączane do domyślnego kalendarza. Zamiast tego można zainstalować sobie kalendarz religijny zgodny z życzeniem użytkownika. …

 


 

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=99978 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]