„Polski Holokaust”. Żydowscy aktywiści z USA nawołują do… zawieszenia stosunków z Polską!

Dialog to – zgodnie ze słownikową definicją – działanie prowadzące do porozumienia między stronami konfliktu. Definicji tej z całą pewnością nie spełniają żydowscy aktywiści z USA. Na kanale Ruderman Family Foundation na YouTube pojawił się materiał zachęcający amerykańską dyplomację do… zawieszenia stosunków z Polską, zaś w sieci można w tej sprawie podpisać stosowną petycję. Wszystko z powodu nowelizacji ustawy o IPN.

„Polski Holokaust”. Żydowscy aktywiści z USA nawołują do… zawieszenia stosunków z Polską!

Źródło: YouTube / Ruderman Family Foundation

W filmie możemy zobaczyć osoby straszące widza, że trafią do polskiego więzienia. Powód? Mówienie „prawdy” o Holokauście. Dalej, w sposób skrajnie prowokacyjny, ale i niesłychanie krzywdzący dla tysięcy Polaków zaangażowanych w ratowanie Żydów, uczestnicy video-projektu wielokrotnie mówią o… „polskim Holokauście”.

Aby nikt z widzów nie miał wątpliwości co do związków naszego kraju z mordowaniem Żydów, na filmie zaprezentowano naczelny „argument” środowisk szkalujących Polskę – argument geograficzny związany z faktem, że Niemcy wymordowali wielu Żydów właśnie na terenach należących przed i po II Wojnie Światowej do Polski. Swoją drogą ciekawe, ilu z występujących w filmie zwolenników tego „argumentu” potrafi na mapie wskazać lokalizację naszego kraju.

Na koniec uczestnicy projektu, głównie młodzi ludzie (pamiętać lata 40. XX wieku może maksymalnie jeden z wypowiadających się przed kamerą), zachęcają dyplomację USA do zawieszenia stosunków dyplomatycznych z Polską z powodu wprowadzenia w naszym kraju prawa zakazującego, pod groźbą kary więzienia, mówienia w sposób fałszywy o „polskich obozach zagłady”.

Profesjonalnie przygotowany film to tylko jedna z odsłon działania Ruderman Family Foundation. W sieci pojawiła się bowiem platforma, na której można podpisywać apel skierowany do władz USA. Także i tam „zagrano” na emocjach. Autorzy petycji powołali się bowiem na 6 milionów Żydów – taka liczba jest podawana w statystykach dotyczących skali Holokaustu.

„W imieniu 6 milionów Żydów Stany Zjednoczone muszą teraz zawiesić relacje z Polską” – czytamy na neverdeny.org.

Czy odniosą skutek? Na razie nie wiadomo, gdyż film pojawił się na YouTube dopiero we wtorek, 20 lutego. Jak dotąd obejrzało go stosunkowo niewielu użytkowników sieci, a ogromna większość odniosła się do produkcji negatywnie (63 „łapki w górę” – oznaczają aprobatę, do 4 tys. „łapek w dół” – związanych z krytyką materiału). Polscy internauci sugerują zgłaszanie materiału do administracji YT jako szerzącego nienawiść. Mimo tego środowiska żydowskie w USA nie od dziś uważane są za dobrze zorganizowane i posiadające ogromną moc przebicia, także wśród amerykańskich władz. Co istotne, za akcją stoi fundacja bardzo wpływowej rodziny amerykańskich Żydów.

Czy jako państwo jesteśmy przygotowani na doskonale zaplanowaną i fachowo wykonaną akcję okłamywania świata na temat naszej historii? Czy dysponujemy sprawnie działającymi schematami odpowiadania na ataki w nasze dobre imię oraz poprawne dotąd stosunki dyplomatyczne z silnym sojusznikiem? Czy odpowiednie działania podjęła mocno dofinansowana przez budżet państwa Polska Fundacja Narodowa, której przedstawiciele nie tak dawno, bo podczas zawodów w skokach narciarskich na trwających obecnie igrzyskach olimpijskich, przebywali w koreańskim Pjongczang?  

Źródło: sjp.pwn.pl / YouTube / neverdeny.org

MWł

„Reakcja władz państwowych i mediów krajowych na upokorzenie Polski zapoczątkowane przez ambasador Izraela Annę Azari nie przestaje zdumiewać i niepokoić. To co usłyszeliśmy dotąd pokazuje, że prezydent Duda, premier Morawiecki z rządem oraz Sejm z Senatem zostali z zaskoczenia uderzeni kijem bejsbolowym między oczy – ich wykładnia relacji Polski z Izraelem była bowiem niezmiennie pozytywna” – pisze na łamach PCh24.pl Lucyna Kondrat. Aby przeczytać cały tekst należy kliknąć TUTAJ.   

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-02-21)

 


 

To oni stoją za antypolskim nagraniem o ,,polskim Holokauście”. O związkach szefa fundacji – byłego oficera izraelskich sił zbrojnych

Prywatna fundacja filantropijna z Bostonu Ruderman Family Foundation rozpoczęła w internecie kampanię wideo przeciw nowelizacji polskiej ustawy o IPN; wzywa w niej władze USA do zerwania relacji z Polską – informuje Jerusalem Post. Chodzi o oszczercze nagranie, na którym amerykańscy Żydzi mówią o polskim Holokauście oraz żądają od USA zawieszenia stosunków z Polską.

Organizacja do tej pory zajmowała się niemal wyłącznie działalnością na te charytatywnym, związanym z upodmiotowieniem osób niepełnosprawnych. Jednak niespodziewanie zmieniła zainteresowania.

Warto wspomnieć, że na czele fundacji stoi Jay Ruderman, były oficer izraelskich sił zbrojnych. Państwo Jay i Shira Ruderman, właściciele Fundacji Rudermana, zostali umieszczeni na 46. pozycji najbardziej wpływowych Żydów wg Jerusalem Post. Ruderman to także wiceszef działu ds. międzynarodowych żydowskiej Ligi Przeciwko Zniesławieniu.

Organizacja ma bardzo dobre stosunki z czołowymi izraelskimi politykami […]

Całość: niezlomni.com (2018/02/21)  – [Org. tytuł: «To oni stoją za antypolskim nagraniem o ,,polskim Holokauście”. O związkach szefa fundacji – byłego oficera izraelskich sił zbrojnych (wideo)»]

 


 

Żydowska fundacja usunęła szkalujący Polaków film. Materiał jednak wciąż krąży w sieci

Skandaliczny, antypolski film opublikowany w serwisie Youtube przez Fundację Rodziny Rudermanów, w którym kilka osób powtarza słowa o „polskim Holokauście” został zdjęty z profilu organizacji oraz ze strony, na której zbierano podpisy pod petycją dotyczącą zerwania stosunków między USA i Polską.

Sukces walki z antypolonizmem, jaki zaprezentowała żydowska fundacja, jest jednak połowiczny, ponieważ film nadal jest udostępniany przez innych użytkowników m.in. w mediach społecznościowych oraz w wielu żydowskich portalach internetowych jak np. jerusalemonline.com.

W klipie możemy zobaczyć osoby straszące widza, że trafią do polskiego więzienia. Rzekomy powód? Mówienie prawdy o Holokauście. Dalej, w sposób skrajnie prowokacyjny, ale i niesłychanie krzywdzący dla tysięcy Polaków zaangażowanych w ratowanie Żydów, uczestnicy video-projektu wielokrotnie mówią o… „polskim Holokauście”.

Aby nikt z widzów nie miał wątpliwości co do związków naszego kraju z mordowaniem Żydów, na filmie zaprezentowano naczelny argument środowisk szkalujących Polskę – argument geograficzny związany z faktem, że Niemcy wymordowali wielu Żydów właśnie na terenach należących przed i po II wojnie światowej do Polski. Swoją drogą ciekawe, ilu z występujących w filmie zwolenników tego „argumentu” potrafi na mapie wskazać lokalizację naszego kraju.

Na koniec uczestnicy projektu, głównie młodzi ludzie (pamiętać lata 40. XX wieku może maksymalnie jeden z wypowiadających się przed kamerą), zachęcają dyplomację USA do zawieszenia stosunków dyplomatycznych z Polską z powodu wprowadzenia w naszym kraju prawa zakazującego, pod groźbą kary więzienia, mówienia w sposób fałszywy o „polskich obozach zagłady”.

Szkalujący Polaków spot żydowskiej fundacji wzbudził oburzenie nie tylko wśród Polaków, ale również wśród Żydów.

Oświadczenie wystosowała m.in. Ambasada Izraela w Polsce, pisząc o „nieakceptowalnej treści spotu, niezgodnego z prawdą historyczną i uderzającego w pamięć ofiar”.

Zaprotestował również szef fundacji From the Depths Johnny Daniels. – To, co możemy tam zobaczyć, to absolutny brak zrozumienia i przekręcanie tego, co tu się naprawdę dzieje – powiedział.

W podobnym tonie sprawę skomentował Jonathan Ornstein, dyrektor Jewish Community Center. „Jako Żyd, jako Polak i jako dyrektor wykonawczy JCC Krakow wzywam The Ruderman Family Foundation do natychmiastowego usunięcia tego wideo. Termin polski Holokaust nie jest akceptowany przez żadnego rozsądnego człowieka, czy to Żyda, Polaka, Izraelczyka czy Niemca” – napisał na Facebooku.

źródło: gazetaprawna.pl, PCh24.pl

TK

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-02-22)

 


 

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content