Nielegalne pomniki UPA niestety wciąż w Polsce powstają…

Aktualizacja: 2018-02-18 9:14 am

Warto przeczytać wpis dr hab. Andrzej Zapałowski i obejrzeć zdjęcia.

Wieści z „Zakerzonia”

Wczoraj przeglądnąłem sobie kilka roczników „Вісник Закерзоння” czyli po polsku „Wieści z Zakerzonia” wydawanego przed laty (2000-2002) w Przemyślu przez Związek Ukraińców. Już każdy, kto poszuka sobie w internecie co oznacza w nomenklaturze nacjonalistów nazwa Zakierzonie wiele mu wyjaśni. Bardzo ciekawy jest sam skład redakcji (proszę dokładnie przeczytać w stopce redakcyjnej) oraz teksty, w tym ich linia programowa. Oczywiście ich analiza wymaga kilku dni siedzenia, ale jak przyjdzie potrzeba to znajdę je. Na razie publikuje stronę z jednego z tekstów z numeru nr 5-6/2000, tytuł tekstu (Z pamiętnika „młodego nacjonalisty” -s.36). W tym artykule są zdjęcia i opis z budowy upamiętnień ku czci UPA, tutaj w Koniuszy (w środku redaktor naczelny tego periodyku). Oczywiście Policja nigdy się tym nie zainteresowała i przez lata „szukano” kto buduje nielegalne upamiętnienia. W niektórych numerach już wtedy mnie atakowano (m.in. autor artykułu w nr 3/2000 pod tytułem „Обличчя правди”).

Uzupełnienie – w ubiegłym roku na miejscu kopca w Koniuszy (na zdjęciu w periodyku) powstał nielegalny pomnik. Kto go zbudował, nie należy mieć wątpliwości? Poniżej zdjęcia stan obecny.

Andrzej Zapałowski

Zdjęcia na FB

Za: Rozmyślania w blogu – isakowicz.pl (18 lutego 2018)

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=99902 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]