Komitet Olimpijski pozwolił transseksualistom na uczestnictwo w Zimowych Igrzyskach

Aktualizacja: 2018-02-11 3:36 pm

Po raz pierwszy w historii Olimpiad, mężczyźni identyfikujący się jako „kobiety”, mogą rywalizować z kobietami. Tę szokującą decyzję podjął Międzynarodowy Komitet Olimpijski i będzie obowiązywać już podczas Zimowych Igrzysk w Korei Południowej.

Jak informuje serwis lifesitenews.com, Międzynarodowy Komitet Olimpijski podjął decyzję o pozwoleniu na udział transseksualistów w zawodach olimpijskich. Mężczyźni identyfikujący się jako kobiety, będą mogli rywalizować w konkurencjach przeznaczonych dla pań. Larry Brown na łamach portalu podaje, że sportowcy płci żeńskiej mogą rywalizować „bez ograniczeń”, podczas gdy sportowcy płci męskiej muszą wcześniej przejść specjalną terapię hormonalną.

Brown dodaje, że poprzednie wytyczne Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego wymagały, aby sportowcy przeprowadzili operację zmiany płci, a następnie przez co najmniej dwa lata prowadzili terapię hormonalną. Obecnie ten wymóg nie jest już konieczny. Jedynym pozostałym „utrudnieniem” dla mężczyzn – transseksualistów jest konieczność wykazania, że poziom testosteronu stale utrzymuje się poniżej określonego poziomu.

Należy podkreślić, że decyzja MKOl zaczęła obowiązywać już podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang. Niejasnym pozostaje jednak to, czy już podczas tegorocznych zawodów w zimowych konkurencjach, wezmą udział także zawodnicy transseksualni.

Źródło: lifesitenews.com

WMa

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=99784 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]