Aktualizacja strony została wstrzymana

Aborcyjna rzeź w Danii. Chcą iść w ślady Islandii i zabić wszystkie dzieci podejrzane o chorobę

W Danii tylko 2 proc. spośród dzieci z podejrzeniem Zespołu Downa przychodzi na świat. Pozostałe poddawane są aborcji. Z kolei w Islandii zabijanych jest 100 proc. dzieci, u których występuje podejrzenie choroby genetycznej – alarmuje portal pro-life lifenews.com.

W Danii rośnie liczba aborcji dokonywanych na mocy przesłanki eugenicznej. Według danych opublikowanych przez brytyjski dziennik Daily Mail, w 1999 r. w Danii urodziło się 80 dzieci z Zespołem Downa, a już w 2016 r. przyszło ich na świat tylko czworo. W Danii aborcja dozwolona jest do 12 tygodnia ciąży, bez względu na przyczynę, do 22 tygodnia ciąży można jej dokonać, jeśli u dziecka istnieje podejrzenie niepełnosprawności. Liczba aborcji wzrasta wraz z rozwojem nieinwazyjnych badań prenatalnych, które pozwalają na wykrywanie podejrzenia Zespołu Downa i innych chorób genetycznych.

Jak wynika z raportu opublikowanego w Daily Mail, pod koniec ubiegłego stulecia w Danii pojawiła się opinia o „opłacalności” nieinwazyjnych badań prenatalnych, które „zmniejszają liczbę przypadków wymagających opieki”. Przewodnicząca Duńskiego Stowarzyszenia Położnych Lillian Bondo zwróciła uwagę, że współczesna medycyna pozwala na ratowanie noworodków, których życie jest zagrożone – np. wcześniaków, a równocześnie zabija się te dzieci, których schorzenie stanowi mniejsze zagrożenie dla życia.

Według danych z 2014 r., na które powołuje się portal lifenews.com w Danii aborcji poddawano 98 proc. dzieci, u których zdiagnozowano podejrzenie Zespołu Downa. Rodzice dzieci, u których podejrzewana jest choroba genetyczna, często deklarują też, że wywierana jest na nich presja dokonania aborcji.

KAI

TK

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2018-02-07) | http://www.pch24.pl/aborcyjna-rzez-w-danii--chca-isc-w-slady-islandii-i-zabic-wszystkie-dzieci-podejrzane-o-chorobe,58097,i.html

Skip to content