Dziennikarz zawieszony za „wojnę z Żydami”

INFO: P. Bogdan Zalewski, dziennikarz RMF FM, został zawieszony za wpis na Facebooku, w którym alarmował, że „jesteśmy na wojnie z Żydami” – podaje serwis press.pl.

P. Marek Balawajder, dyrektor RM FM, oświadczył, że „redakcja stanowczo odcina się od wszelkich antysemickich zachowań”. Zapewnił, że „podobne opinie nigdy nie pojawiły się i nie pojawią na antenie”.

Co napisał zawieszony dziennikarz?

„Jesteśmy na wojnie z Żydami! Nie pierwszy raz w naszej historii. Ryzykując przesadną wzniosłością, dodam: jesteśmy na wojnie z Żydami być może już po raz ostatni. Stawką tej śmiertelnie groźnej batalii być może nie będzie totalna fizyczna Zagłada naszego narodu. Wierzę w to, że czasy rozbiorów Rzeczypospolitej i epoka holocaustów (ormiańskiego, żydowskiego, kambodżańskiego) jest już za nami” – napisał p. Zalewski. „Ja już wybrałem: w życiu prywatnym, rodzinnym, duchowym. Jestem gotowy podnieść rzuconą mi jako Polakowi rękawicę. Szukam ludzi ducha i czynu” – dodał dziennikarz.

Dziennikarz został również ostro skrytykowany przez swoich kolegów z redakcji. Po tej fali nagonki, p. Zalewski zdecydował się przeprosić za swój wpis.

Właścicielem Grupy RMF FM jest niemiecka spółka Bauer Media Polska.

Źródło: press.pl

Opracował: GK

Za: korwin-mikke.pl (05-02-2018) | http://korwin-mikke.pl/wazne/zobacz/dziennikarz_zawieszony_za_wojne_z_zydami/159665

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content