Dziennikarz zawieszony za “wojnę z Żydami”

Aktualizacja: 2018-02-5 2:32 pm

INFO: P. Bogdan Zalewski, dziennikarz RMF FM, został zawieszony za wpis na Facebooku, w którym alarmował, że “jesteśmy na wojnie z Żydami” – podaje serwis press.pl.

P. Marek Balawajder, dyrektor RM FM, oświadczył, że “redakcja stanowczo odcina się od wszelkich antysemickich zachowań”. Zapewnił, że “podobne opinie nigdy nie pojawiły się i nie pojawią na antenie”.

Co napisał zawieszony dziennikarz?

“Jesteśmy na wojnie z Żydami! Nie pierwszy raz w naszej historii. Ryzykując przesadną wzniosłością, dodam: jesteśmy na wojnie z Żydami być może już po raz ostatni. Stawką tej śmiertelnie groźnej batalii być może nie będzie totalna fizyczna Zagłada naszego narodu. Wierzę w to, że czasy rozbiorów Rzeczypospolitej i epoka holocaustów (ormiańskiego, żydowskiego, kambodżańskiego) jest już za nami” – napisał p. Zalewski. “Ja już wybrałem: w życiu prywatnym, rodzinnym, duchowym. Jestem gotowy podnieść rzuconą mi jako Polakowi rękawicę. Szukam ludzi ducha i czynu” – dodał dziennikarz.

Dziennikarz został również ostro skrytykowany przez swoich kolegów z redakcji. Po tej fali nagonki, p. Zalewski zdecydował się przeprosić za swój wpis.

Właścicielem Grupy RMF FM jest niemiecka spółka Bauer Media Polska.

Źródło: press.pl

Opracował: GK

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=99655 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]