Milczenie Episkopatu w sprawie ataków na Polskę

Aktualizacja: 2018-02-4 12:52 pm

Tak, milczenie boli. Mnie jako księdza szczególnie milczenie Prymasa Polski i Episkopatu. Parę dni temu huczne obchody Dniu Judaizmu i zapalanie świec na Chanuki, a teraz, gdy Izrael przy wsparciu USA i Ukrainy atakuje Polska, to cicho-sza. Gdyby żyli kardynałowie Stefan Wyszyński i Karol Wojtyła, to z pewnością w takiej sytuacji broniliby prawdy i narodu.

Sam już nie wiem, czy boli bardziej jasna niepatriotyczna postawa niektórych obywateli polskich, czy milczenie innych.
”” ks. Daniel Wachowiak (@DanielWachowiak) February 3, 2018

A tym, którzy się dziwią postawie Izraela ws. ustawy o IPN, polecam rozdział pt. „Spór o Karmel” w mojej nowej książce. Opisuję tam jak Żydzi potraktowali siostry zakonne, które modliły się obok KL Auschwitz, oraz ks. kard. Fr. Macharskiego i jego dobrą wolę.

Piszę też o spotkaniach katolicko-żydowskich w Genewie, a także o postawach kardynałów z Francji i Belgii oraz „Tygodnika Powszechnego”. Staram się być bardzo wstrzemięźliwy w ocenie, ale ten przykład może być bardzo pouczający w relacjach Polski z Izraelem i diasporą żydowską.

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Za: Rozmyślania w blogu – isakowicz.pl (4 lutego 2018)

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=99621 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]