Aktualizacja strony została wstrzymana

Norweski rząd „zbyt biały”

Norwescy obrońcy praw człowieka skrytykowali ostatnio premier  Ernę Solberg za to, że jej gabinet skupia zbyt wiele osób o białym kolorze skóry.

Wśród 68 ministrów i sekretarzy stanu tylko dwoje wywodzi się z tzw. mniejszości etnicznych. Lewicowi aktywiści twierdzą natomiast, że 1 na 6 mieszkańców Norwegii jest imigrantem, zatem proporcje są w tym przypadku dalece niewłaściwe.

W krytykowaniu składu rządu przoduje m. in. organizacja o nazwie Norweskie Centrum Przeciw Rasizmowi. Jej lider, Rune Berglund Steen, uznał nawet, że rzecz świadczy o „problemie demokracji” w Norwegii.

Od redakcji: nie pomogło, że norweski rząd jest jednym z najbardziej poprawnych politycznie, jego większość stanowią kobiety, a na pierwszym oficjalnym zdjęciu po zaprzysiężeniu zamiast flagi państwowej pojawiła się tęczowa chorągiewka. Tropiciele rasizmu i prawicowych odchyleń zachowują rewolucyjną czujność.

(MM)

Za: Myśl Konserwatywna – Tradycja ma przyszłość (3 lutego 2018)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Tym wszystkim centrom szukającym nadreprezentacji polecamy przyjrzeć się sytuacji w Stanach Zjednoczonych. Może tam znajdą coś ciekawszego…

 


 

Skip to content