Rafał Ziemkiewicz o zohydzaniu Polski: niektórym środowiskom zwyczajnie się to opłaca

Aktualizacja: 2018-01-29 10:27 am

Od ćwierć wieku Polsce dorabiana jest „brunatna gęba” – zauważył Rafał A. Ziemkiewicz na łamach tygodnika „Do Rzeczy”. Dlaczego tak się dzieje, czyimi rękoma i dlaczego w procesie zohydzania Polski uczestniczą także i Polacy?

Leśna impreza kilku faszystów odbiła się mocnym echem w mediach. Nie jest to dziełem przypadku, a elementem trwającego od wielu lat spektaklu zohydzania Polski. Nie dalej jak w listopadzie byliśmy świadkami jednego z jego elementów. To próba zrobienia z Marszu Niepodległości faszystowskiej manifestacji. Zresztą – jak zauważył Ziemkiewicz -szybko znalazły się osoby, które połączyły te dwa wydarzenia.

Wszystko to dzieje się w czasie, gdy w Niemczech neonazizm wręcz kwitnie i tylko w roku minionym odbyło się tam 466 takich legalnych (sic!) manifestacji, a niemiecka policja odnotowała 41,5 tys. przestępstw z nienawiści. W narracji „salonu” to jednak Polska stanowi zagrożenie i to tu odradza się faszyzm.

Proces zohydzania Polski trwa od wielu lat. Antysemitami byli w przeszłości (rok 2003) ogłoszeni: prymas Józef Glemp, Antoni Macierewicz, Janusz Korwin-Mikke, Jan Olszewski czy Waldemar Łysiak – podobnie jak większość prawicowych publicystów. Ich winą był sceptycyzm wobec UE. Taka antypolska narracja jest na Zachodzie łatwo przyswajalna, bo pasuje do obrazu Polski utrwalanego od lat przez „polskich przyjaciół” – liberałów, socjalistów – interesownych reprezentantów różnych grup społecznych i zawodowych.

Jak zauważył Ziemkiewicz, są to środowiska, które czerpią korzyści – w postaci różnorakich grantów – mające być cywilizacyjną nadzieją dla naszego kraju – z Lechem Wałęsą, ogłaszającym, ze w Polsce jest nazizm, na czele. Chętnie wtórują mu środowiskowa lewica – już nie tyle postkomunistyczna, co „tęczowa”, mocno otwarta na wszelkie fundusze z Zachodu.

A przy tym jak się okazuje, bezkarna! Działacze partyjni krzyczący o faszyzmie w Polsce bez wstydu maszerują pod czerwonymi flagami. Jak zauważył Ziemkiewicz, od dwóch miesięcy na jednym z portali wisi deklaracja działacza partii Razem, Łukasza Molla, który odwołuje się do komunizmu. Nie słychać głosów oburzenia w tej sprawie, nikt od niego się nie odciął ani nie potępił…

Nie brakuje za to manipulacji na temat polskiego neonazizmu, a swoje role dobrze odgrywają „pożyteczni idioci” i prowokatorzy. Gdyby ci zawiedli, jak wskazał Ziemkiewicz, można zawsze „użyć jakiejś manipulacji, uczepić się nieistotnego szczegółu, przeinaczyć albo i skłamać najzupełniej bezczelnie, nazwać nazistami organizacje lub osoby niemające z nazizmem absolutnie niczego wspólnego, przedstawiać jako nazistowski parteitag manifestację antyaborcyjną albo nawet procesję Bożego Ciała”. Zdaniem publicysty wszystkie te sposoby są przeciwko Polsce wykorzystywane. „Nie dlatego, żeby istniały powody, by martwić się w Polsce brunatnym zagrożeniem, ale dlatego, że wielu ma powody, by Polskę zniesławiać, poniżać i dyskredytować” – dodał Ziemkiewicz.

Źródło: „Do Rzeczy”

MA

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=99410 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]