Nowa odsłona #MeeToo. Ameryka wstrząśnięta skandalem seksualnym wśród sportowców

Aktualizacja: 2018-01-23 10:33 am

Materiały pedofilskie i kilkaset ofiar molestowania seksualnego – Amerykanie właśnie są świadkami potężnego skandalu seksualnego, jaki przez lata rozgrywał się w środowisku gimnastycznym.

Po ujawnieniu mrocznych sekretów do dymisji podało się trzech członków zarządu władz gimnastyki w USA. Chodzi o aferę seksualną z udziałem byłego lekarza federacji Larry’ego Nassara. Miał on dopuścić się molestowania seksualnego dziewczynek i dorosłych. W sumie przeciwko lekarzowi zeznania złożyło 160 ofiar. Mężczyzna przyznał się do winy.

Nassar ma już na swoim koncie wyrok za pornografię dziecięcą. Mężczyzna został skazany na 60 lat więzienia. Za przestępstwa seksualne grozi mu zasądzenie kolejnych – nawet 125 lat więzienia.

O skandalicznej działalności lekarza kadry gimnastycznej USA amerykańskie media po raz pierwszy poinformowały około rok temu. Dziennikarze „Indianapolis Star” twierdzili wówczas, że w ciągu 20 lat ofiarą agresji seksualnej ze strony lekarzy i trenerów padło nawet 368 zawodniczek. Część z nich to dzieci.

Źródło: tvp.info

MA

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=99292 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]