Lifenews.com: w 2018 roku dokonano na świecie już ponad milion aborcji

Aktualizacja: 2018-01-11 3:47 pm

Amerykański portal lifenews.com informuje, że w ciągu kilkunastu dni 2018 roku, na skutek aborcji życie straciło już ponad milion dzieci na całym świecie. Portal powołuje się na dane pochodzące z wirtualnego licznika, bazującego na statystykach Światowej Organizacji Zdrowia.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, każdego roku na świecie dokonywanych jest ok. 40 – 50 mln aborcji. W oparciu o te dane, wirtualny licznik zabójstw nienarodzonych dzieci zawarty na stronie: www.worldometers.info/abortions, wylicza w czasie rzeczywistym prawdopodobną liczbę przeprowadzanych aborcji. Na dzień 11 stycznia wynosi ona ponad 1,2 mln dokonanych tragicznych “zabiegów”, w wyniku których życie tracą bezbronne dzieci.

Jak podkreśla portal prolife lifenews.com, tylko w Stanach Zjednoczonych dokonuje się 3 tys. aborcji dziennie. Informuje też, że aborcja pozostaje główną przyczyną śmierci Amerykanów, a wskutek jej legalizacji w tym kraju, na przestrzeni ostatnich 45 lat zabito w ten sposób 60 mln dzieci.

Warto przypomnieć, że w polskim parlamencie trwa procedura związana z inicjatywą obywatelską “Zatrzymaj aborcję”, której zapisy mają doprowadzić do ograniczenia możliwości zabijania dzieci nienarodzonych. Projekt likwidujący tzw. przesłankę eugeniczną został w pierwszym czytaniu skierowany do dalszego procedowania w komisjach. Z kolei już w pierwszym czytaniu odrzucono feministyczny, proaborcyjny projekt “Ratujmy Kobiety”, firmowany przez Barbarę Nowacką.

Należy pamiętać, że w jesienią 2016 roku obecna sejmowa większość w pierwszym czytaniu niemal z zachwytem przyjęła i przegłosowała projekt nowelizacji zapewniającej pełną ochronę życia od poczęcia. Kilka dni później jednak, rzekomo pod wpływem tak zwanego czarnego protestu, posłowie Zjednoczonej Prawicy odrzucili projekt „Stop Aborcji” tłumacząc, że w dalszej perspektywie spowodowałby on “efekt wahadła” i drastyczną zmianę przepisów w stronę swobody zabijania.

Środowa debata przebiegała przy zaledwie symbolicznym udziale posłów. Sala sejmowa zapełniła się dopiero w trakcie głosowań. Zaplanowano je na godzinę 22:00, co stworzyło niezbyt korzystne wrażenie decydowania o tak istotnej sprawie pod osłoną nocy.

źródło: lifenewc.com, KAI, PCh24.pl
WMa

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=99109 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]