Izrael zakazuje handlu w szabat

Aktualizacja: 2018-01-11 12:10 pm

INFO: Izraelski Kneset przegłosował ustawę, która upoważnia ministra spraw wewnętrznych do unieważnienia lokalnych przepisów pozwalających sklepom funkcjonować w szabat.

P. Benjamin Netanjahu, premier Izraela, skrócił podróż do Europy, by wywrzeć nacisk na posłów z jego partii Likud, którzy grozili, że nie poprą tej ustawy. Ostateczna wersja wymaga, aby firmy, które chcą działać w szabat, otrzymały nie tylko pozwolenie od władz lokalnych, ale także od ministra spraw wewnętrznych. Z nowego rozporządzenia zwolnione są m.in. stacje benzynowe, restauracje, bary, kawiarnie, teatry, kina i sale koncertowe.

Źródło: www.israelnationalnews.com

Opracował: BL

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=99107 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]