W Nevadzie nie chcą „małżeństw” homoseksualnych. Polityków to nie obchodzi

Wyniki głosowania w Nevadzie zrównują w prawach związki homoseksualne z małżeństwami heteroseksualnymi. Politycy uchwalili nowe prawo, mimo tego, że tylko 38 proc. mieszkańców aprobuje taką decyzję.

Nevada jako piąty stan zalegalizowała „małżeństwa” homoseksualne.

Nevada jako piąty stan w USA zalegalizował „małżeństwa” homoseksualne. Tym samym, po raz drugi odrzucone zostało weto gubernatora Nevady Jima Gibbonsa. Za przyjęciem nowego prawa opowiedziało się 28 deputowanych. Natomiast przeciwko głosowało 14 członków Zgromadzenia Stanowego.

Wynik głosowania w Zgromadzeniu Stanowym pokazują, że politycy nie liczą się specjalnie ze zdaniem obywateli Nevady. Serwis CNN przytacza wyniki majowego sondażu przeprowadzonego na terenie stanu na zlecenie miejscowej prasy. Według sondażu legalizację związków homoseksualnych popiera tylko 38 proc. ludności.

Mimo tego prawo wejdzie w życie 1 października. Oprócz Nevady „małżeństwa” homoseksualne są legalne jeszcze w czterech stanach USA: Connecticut, Iowa, Massachusetts i Maine.

Od września dołączy jeszcze Vermont. Dystrykt Columbia zdecydował, że na jego terenie będą uznawane związki homoseksualne zawarte w innych stanach, jednak sam nie zamierza ich legalizować.

MM/Dz/CNN

Za: Fronda.pl | http://fronda.pl/news/czytaj/w_nevadzie_nie_chcieli_malzenstw_homoseksualnych_politykow_to_ni

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content