Facebook usuwa konta pod dyktando rządów USA i Izraela

Aktualizacja: 2018-01-4 9:55 am

INFO: Administratorzy Facebooka usuwają konta, które uznają za wrogie rządom Izraela oraz USA – poinformował Instytut Pokoju i Prosperity Rona Paula.

Polityka względem antyizraelskich profili to skutek spotkania przedstawiciela Facebooka z jednym z najbardziej radykalnych izraelskich polityków, ministrem sprawiedliwości Ayeleta Shakeda, który zagroził portalowi karami oraz blokadą, jeśli ten nie przystanie na żądania władz Izraela. W efekcie, Facebook rozpoczął walkę z propalestyńskimi aktywistami, którzy byli aktywni na portalu.

Podobna polityka rozpoczyna się również w kwestii przeciwników Facebooka, gdyż ostatnio portal usunął profil p. Ramzana Kadyrowa, tłumacząc to… dodaniem jego osoby do listy sankcyjnej władz USA.

Źródło: ronpaulinstitute.org

Opracował: JW

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=98983 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]