Ban za krytykę islamu. Facebook ocenzurował wypowiedzi ks. prof. Dariusza Oko

Mówienie prawdy o Mahomecie i islamie nie jest dobrze widziane. Jak podało tvp.info, jeden z administratorów mediów społecznościowych portalu publicznego nadawcy został ukarany przez administrację Facebooka za publikację fragmentu programu „Minęła 20” z udziałem ks. prof. Dariusza Oko.

Film zawierał krytyczną opinię ks. prof. Dariusza Oko dotyczącą islamu. Facebook ukarał za to administratora, ograniczając funkcjonalność jego konta na trzy dni. Wpis miał naruszać „zasady Facebooka”.

Ocenzurowana treść dotyczyła islamu. Ks. prof. Dariusz Oko stwierdził, że „Mahomet to był człowiek, który seryjnie mordował i gwałcił, potrafił jednego dnia zrobić mały Holocaust; wszędzie, gdzie wchodził islam, była przemoc i gwałt”.

To nie pierwszy tego rodzaju przypadek działania Facebooka, który w sierpniu zablokował ponad 300 fanpage’ów o konserwatywnym charakterze. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poczytał sobie to za swój sukces. W ubiegłym roku Facebook zablokował lub skasował strony m.in. Marszu Niepodległości, Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo-Radykalnego i Ruchu Narodowego.

ks. prof. dr hab. Dariusz Oko: Mahomet to był człowiek, który seryjnie mordował i gwałcił, potrafił jednego dnia zrobić mały Holocaust; wszędzie, gdzie wchodził islam, była przemoc i gwałt#Minęła20 #wieszwiecej pic.twitter.com/uZ6bZUlDVl

”” TVP Info

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2017-12-28)

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Facebook – Made in USA, designed in Israel.
Obcy Astronom

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Obok cenzury Facebooka, o którym mowa, sama Telewizja Polska stosuje cenzurę poprzez blokadę wyświetlania czegokolwiek jeśli odbiorca znajduje się poza obszarem Polski. Oczywiście tę blokadę można obejść, np. poprzez skorzystanie z możliwości prywatnej sieci VPN, ale sam fakt, że w ten sposób milionom Polaków mieszkającym poza Polską uniemożliwia się dostęp do materiałów TVP świadczy o tym, że tzw. dobra zmiana na pewno nie dotyczy sfery informacyjnej. A tyle nowa – tak jak i stara – ekipa wypowiedziała napuszonych słów i tyle wyprodukowała pustych przemówień o Polonii, kontaktach z zagranicą, integracji, itp…

 


 

Skip to content