MSWiA sprzedaje mieszkania za 10 proc. wartości

Aktualizacja: 2009-06-1 11:47 am

Jak podaje “Newsweek”, minister spraw wewnętrznych i administracji Grzegorz Schetyna postanowił sprzedać mieszkania na resortowym osiedlu na Kabatach w Warszawie.

Dotychczasowi lokatorzy – wysocy urzędnicy MSWiA lub służb związanych z resortem – będą mogli wykupić je za 10 proc. wartości. Jak pisze “Newsweek”, należą do nich np. obecny szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Krzysztof Bondaryk i były wiceszef MSWiA Wojciech Brochwicz.

Resortowe osiedle na Kabatach, liczące 369 mieszkań, zostało zbudowane z środków publicznych w ostatnich kilkunastu latach z przeznaczeniem na mieszkania kosztowało kilkadziesiąt milionów złotych.

Jak pisze “Newsweek”, Krzysztof Bondaryk zajmuje 90-metrowe mieszkanie, warte 900 tys. zł, które otrzymał w 1998 r., gdy był wiceministrem spraw wewnętrznych i świeżo upieczonym funkcjonariuszem straży granicznej. Dzięki tej drugiej roli po odejściu z resortu i zajęciu się biznesem nie musiał oddawać lokum – funkcjonariusz raz przydzielone mieszkanie może użytkować dożywotnio, nawet gdy zostanie zwolniony ze służby.

“Na podobnych zasadach – czytamy na łamach “Newsweeka” – sąsiadem Bondaryka został Wojciech Brochwicz, w przeszłości wiceszef MSWiA (także funkcjonariusz straży granicznej), dziś wzięty adwokat”. On również jest do dziś użytkownikiem mieszkania.

Dyrektor generalny MSWiA Jan Węgrzyn motywuje decyzję o sprzedaży względami ekonomicznymi, bowiem to Ministerstwo ponosi koszty utrzymania budynków.

newsweek.pl/IKa


Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=9881 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]