W.Brytania: Oskarżenie firmy ubezpieczeniowej o “dyskryminację” chasydzkich Żydów

Aktualizacja: 2009-06-1 9:19 am

Przywódcy społeczności żydowskiej zamieszkującej londyńskią dzielnicę Stamford Hill, największego w Europie skupiska chasydzkich Żydów, oskarżyli firmę ubezpieczeniową HSA o “prowadzenia dyskryminacyjnej polityki skierowanej przeciwko żydowskim rodzinom”, które – jak twierdzą przywódcy – zmuszone są do opłacania kosztów wizyt lekarskich gdyż firma ubezpieczeniowa odmawia wypłacania zwrotu kosztów leczenia.

Kampanię prowadzi rabin Avraham Pinter, dyrektor szkoły Yesodei Hatorah School, który jak twierdzi, co prawda sam nie doświadczył tej “dyskryminacyjnej polityki”, lecz na znak solidarności zrezygnował z dalszego ubezpieczenia poprzez firmę HSA. “Sam od dłuższego czasu nie składałem wniosku o zwrot kosztów leczenia, ale na znak solidarności przeciwko dyskryminacji naszej ortodoksyjnej społeczności w Stamford Hill, rezygnuję z dalszego ubezpieczenia.”

Firma ubezpieczeniowa odpowiada rzeczowo, że “Nasza baza danych nie zawiera żadnych informacji odnośnie do pochodzenia etnicznego czy religii, zatem każdy wniosek o zwrot kosztów leczenia oceniany jest na podstawie obiektywnych faktów.” Firma dodaje, że “Nieustannie monitorujemy wpływające wnioski i jeśli zdarzają się wpłynięcia wniosków pochodzące ze zbliżonych geograficznie miejsc, które nie jesteśmy w stanie uzasadnić, wtedy decydujemy się na dokładniejsze zbadanie spraw naszych klientów.”

Sprawa ma być zbadana przez wyższe instancje rządowe.

Należąca do grupy kampanii ubezpieczeniowwych Simplyhelath, firma HSA oferuje specjalny rodzaj ubezpieczenia dla rodzin bez limitu liczby dzieci, co przyciąga wielodzietne rodziny, w tym rodziny żydowskie.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie TheJC.com
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=9873 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]