Aktualizacja strony została wstrzymana

Sukcesy PSFUK

Drodzy Członkowie Unii Kredytowej, – o tym, co poniżej nie poinformuje Was żadna polonijna gazeta, ani żadne, polonijne radio internetowe. To są tchórzliwe instytucje, żebrzące o łaskawe datki i nigdy nie zdecydują się o tym napisać, czy powiedzieć, choć wszystko to jest ogólnie dostępne na stronach NCUA. Chętnie cytowaliby bzdety z miesięcznika, w którym zarówno CEO, jak i przewodniczący, Matyszczyk, albo inny, dyżurny członek rady dyrektorów pieją o sukcesach. Niestety, tylko pieją. Fakty zaprzeczają całej tej propagandzie sukcesu. Miłej lektury:

Po pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku, kwota wypłacana, jako dywidendy, spadła o 26% w porównaniu z rokiem ubiegłym:
Rok 2016 – $2,897,262
Rok 2017 – $2,297,106

Łatwo policzyć, że kwota, jaką Unia przeznacza dla swoich członków na oprocentowanie ich oszczędności spadła o $600,156. (sześćset tysięcy, sto pięćdziesiąt sześć dolarów)
Czy chciałby to wytłumaczyć geniusz CEO, czy cała, genialna Rada Dyletantów?
W tym samym czasie wydatki na podróże dla Rady Dyletantów wzrosły o 33%; z $332, 022, do $441,433. Zatem wzrost wydatków na podróże o $109, 411. (sto dziewięć tysięcy, czterysta jedenaście dolarów).

Widać jasno, że Dyletantom przybyło ponad sto tysięcy, a Członkom-Ciułaczom ubyło ponad sześćset tysięcy.
Czy chciałby to wytłumaczyć geniusz CEO, czy cała, genialna Rada Dyletantów? A może pan Chaber, który broni dyletantów na FB? A może tzw. Komisja Rewizyjna, jeżdżąca z Dyletantami ramię, w ramię do dalekich, ciepłych krajów? Zapraszam, chętnie wysłuchamy tłumaczeń.

I wreszcie tzw. „Wydatki Różne” – wzrosły one o 55%, z kwoty $1,343,089, do $2,083,831.
Oznacza to, że w pierwszym półroczu szefowie naszej Unii wydali na „różne rzeczy” o $740,742 więcej, niż w ubiegłym. Muszę to napisać słownie: siedemset czterdzieści tysięcy siedemset czterdzieści dwa dolary!!!!!!!

A co jest wyszczególnione w „Wydatkach różnych”? NIC. Można by pomyśleć, że może, jakieś zachcianki Dyletantów były pokrywane, a może dołożono polonijnym uczniom i studentom do stypendiów, a może obdarowano jakąś parafię, pokrywając koszty instalacji grzewczo-chłodniczej, a może dano Golcom, a może wspierano kampanię wyborczą Prezydenta Trumpa, a może „wspierano” polskich polityków, z prośbą, żeby się ładnie wypowiadali o naszych dyletantach, a może, jakaś szkoła sobotnia dostała istotny zastrzyk finansowy, a może Instytut Politologii w Waszyngtonie…? Może, może; Morze, nasze Morze, Bałtyckie.

RADO DYREKTORÓW, CZAS NAJWYŹSZY PRZESTAĆ KPIĆ Z CZŁONKÓW.
– ŹADAMY SZCZEGÓŁOWEGO WYKAZU WYDATKÓW RÓŹNYCH.
-ŹĄDAMY WYTŁUMACZENIA, DLACZEGO NA PODRÓŹE WYDANO PONAD CZTERYSTA TYSIĘCY DOLARÓW?
-ŹĄDAMY WYTŁUMACZENIA, DLACZEGO KWOTA PRZEZNACZONA NA DYWIDENDY SPADŁA O 600 TYSIĘCY DOLARÓW.

Szanowni Państwo, – Członkowie Polsko-Słowiańskiej Fe(de)ralnej Unii Kredytowej, pragnę Państwa poinformować, że w tym samym czasie Ukraińska Unia Kredytowa przeznaczyła na dywidendy dla swoich członków $16,520,657, czyli SIEDMIOKROTNIE więcej, niż nasza Unia. Na „Wydatki różne” ukraińscy bankowcy wydali – uwaga – $222,153. Ponad DZIEWIĘCIOKROTNIE mniej, niż nasi „fachowcy”. Zwróćmy uwagę, że Unia Ukraińska jest kilkakrotnie mniejsza, niż nasza…

To wszystko jest do sprawdzenia na stronach NCUA. Jeśli ktoś nie wierzy, odsyłam tamże. Tę Radę Dyrektorów należy natychmiast wymienić, bo inaczej największy, polonijny bank na świecie, pójdzie z torbami. Ci dyrektorzy, to odbicie PO w Polsce. Zdajmy sobie wreszcie sprawę z totalnej niegospodarności zarówno CEO, jak i Rady Dyrektorów.

Jan Sporek

Za: . . . Od Muzyki . . . Do Polityki . . . sporek.com/blog (grudzień 15, 2017) | http://sporek.com/blog/?p=561

Skip to content