List otwarty do Jacka Kurskiego ws. zniesławienia przez pracownika TVP Info

Aktualizacja: 2017-12-12 10:13 am

List otwarty do Pana Prezesa TVP Jacka Kurskiego

Szanowny Panie Prezesie!

W ostatnich dniach słusznie zwracał Pan uwagę na agresywne oskarżenia i pomówienia, których ofiarami padli dziennikarze Telewizji Polskiej. Od mowy nienawiści jest bowiem tylko krok do fizycznych aktów agresji.

Dlatego też zwracam się z pytaniem, jakie jest Pana stanowisko w sprawie publicznego poniżenia godności osobistej, którego w stosunku do mojej skromnej osoby dopuścił się na portalu społecznościowym Twitter podległy Panu pracownik z TV Info, pan Bartłomiej Maślankiewicz? Dodam, że poniżenie to jest też rażącym naruszeniem zasad etyki zawodowej dziennikarza. W załączeniu dwa skany.

Jeżeli Pan Prezes nie odpowie na to pytanie w zadowalający sposób lub całkowicie przemilczy sprawę, to będę zmuszony wystąpić na drogę prawną.

z wyrazami poważanie

ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski
Laureat Nagrody Kustosz Pamięci Narodowej

Za: isakowicz.pl (12 grudnia 2017)

 


 

Maślankiewicz (TVP Info): Polska okupowała Ukrainę, pomniki UPA są jak pomniki Piłsudskiego

Dziennikarz TVP Info Bartłomiej Maślankiewicz publicznie nazywa ks. Isakowicza-Zaleskiego „pożytecznym idiotą”, twierdzi, że pomniki Piłsudskiego są jak pomniki UPA, oraz że Polska okupowała Ukrainę.

W poście opublikowanym w niedzielę na Twitterze Bartłomiej Maślankiewicz, dziennikarz i prezenter TVP Info, wcześniej związany z TV Republika, odniósł się do sprawy zamachu na polski autokar na Ukrainie. Wyraźnie twierdził, że ataki na polskie instytucje i niszczenie polskich pomników na Ukrainie „to jest plan Kremla”. Wcześniej zasłynął m.in. emocjonalnymi, zaangażowanymi relacjami z ostatniego Majdanu, a także z Marszu Niepodległości. [….]

Całość: Kresy.pl (12 grudnia 2017)

 


 

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=98618 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]