Kalifornia zostanie poświęcona Niepokalanemu Sercu Maryi. Będzie Różaniec na granicy

Aktualizacja: 2017-12-8 10:37 am

W sobotę 9 grudnia Kalifornia – uważana za jeden z najbardziej liberalnych regionów w USA – zostanie poświęcona Niepokalanemu Sercu Maryi.

Modlitwa zawierzenia Maryi ma być prowadzona w wyznaczonych 12 kościołach na wybrzeżu Pacyfiku, w tym największych aglomeracjach Los Angeles, San Francisco i San Diego oraz Santa Rosa – powiedział w  rozmowie z portalem NaszDziennik.pl ks. Rafał Dyguła TChr, proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Los Angeles.

Duchowny dodał, że uroczystość rozpocznie się dokładnie o godzinie 12:00 (czasu lokalnego) Mszą Świętą, po której wierni udadzą się w procesyjnym pochodzie na okoliczne plaże do „symbolicznych granic Kalifornii”. Tam zostanie odmówiony przez nich Różaniec wraz z litanią do Matki Bożej, a następnie zostanie dokonany uroczysty akt poświęcenia amerykańskiego stanu Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

Tematem wiodącym modlitw tego dnia ma stać się wołanie o łaskę nawrócenia mieszkańców tego stanu oraz intencja wynagradzająca za grzechy – podkreślił ks. Dyguła. Jego zdaniem czas, w którym odbędzie się uroczystość, nadaje jej jeszcze bardziej wyjątkowego znaczenia i z pewnością przyczyni się do nawrócenia tamtejszych, liberalnych mieszkańców.

W tym samym duchu wypowiedział się dyrektor Sekretariatu Fatimskiego w Zakopanem ks. Krzysztof Czapla SAC. – Matka Boża obiecała, że owocem takiego poświęcenia będzie pokój, nawrócenie Rosji i czas triumfu Serca Niepokalanego nad złem. Taki akt pokazuje, że orędzie fatimskie jest nie tylko dla Portugalii, ale dla całego świata. Ono ciągle jest aktualne i pozostaje wyzwaniem, aby zrobić to, o co prosi Matka Boża – zaznaczył duchowny.

Źródło: naszdziennik.pl

TK

Aby zobaczyć książkę pt. Nadzieja w Niepokalanej kliknij TUTAJ.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=98572 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]