Największy brytyjski związek zawodowy dziennikarzy wzywa do bojkotu wyrobów izraelskich

Aktualizacja: 2007-04-25 12:00 am

Największy brytyjski związek zawodowy dziennikarzy skrytykował Izrael za działania militarne i zagłosował za bojkotem produktów wytworzonych w Izraelu.

Delegaci związku zawodowego dziennikarzy The National Union of Journalists, podczas corocznego zgromadzenia w Birmingham, które zakończyło się 15 kwietnia br., wezwali do przeprowadzania “bojkotu wyrobów izraelskich w podobny sposób, w jaki odbywały się bojkoty przeciwko apartheidowi Południowej Afryki”. Rezolucja dziennikarzy brytyjskich, przyjęta stosunkiem głosów 66 do 54, wzywa również rząd Wielkiej Brytanii oraz Organizację Narodów Zjednoczonych do nałożenia sankcji na Izrael.

Związek zawodowy dziennikarzy brytyjskich The National Union of Journalists, zrzesza 40 tysięcy członków, których na corocznym zgromadzeniu reprezentowało 150 delegatów z ponad 60 oddziałów.

Decyzja dziennikarzy brytyjskich jest kolejną reakcją społeczności Wielkiej Brytanii na brutalne i bezprawne działania militarne Izraela, zagrażające stabilizacji na Bliskim Wschodzie i będące zarzewiem niepokoju na świecie. Poprzednio Izrael został skrytykowany przez reprezentatywną część środowiska akademickiego oraz przez brytyjski Związek Nauczycieli.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

 

 

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=985 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]