Władze Madrytu wciąż walczą z szopkami

Aktualizacja: 2017-12-4 1:34 pm

Skrajnie lewicowe władze miejskie stolicy Hiszpanii nie mogą znieść widoku symboli Bożego Narodzenia. Wymyślają coraz to nowe sposoby żeby usunąć z widoku publicznego tradycyjne szopki.

Problem zaczął się gdy przed dwoma laty Manuela Carmena, nowowybrana burmistrz miasta, wystąpiła z pomysłem zlikwidowania głównej szopki Madrytu, co roku stającej przed historycznym Pałacem Cibeles. – Szopka to symbol religijny, który dzieli, a nie łączy – uzasadniała.

Być może przemówił jej do rozsądku argument ekonomiczny. Właściciele stołecznych sklepów przypomnieli lewicowej aktywistce zajmującej fotel włodarza miasta, że szopka przyciąga tysiące turystów i ma realny wpływ na dochody wpływające do publicznej kasy.

Sprawa wciąż nie dawała spokoju pani burmistrz. W tym roku zakazała ona urządzania szopek w urzędach dzielnicowych miasta. Szopka przed Pałacem Cibeles ocalała, jednak za jej obejrzenie trzeba będzie zapłacić po 50 eurocentów od osoby – z dziećmi włącznie.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=98489 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]