Pastor anglikański: Módlmy się aby książę Jerzy został gejem

Jak nisko może upaść sekta odłączona od Kościoła i pozbawiona niezmiennych dogmatycznych wskazówek, pokazuje przykład „kościoła” anglikańskiego.

Oto jeden z ważniejszych pastorów Church of England napisał na swoim blogu, że chrześcijanie powinni modlić się aby książę Jerzy, syn brytyjskiego księcia Wilhelma i Katarzyny, dziś 5-latek, gdy dorośnie był błogosławiony miłością do młodego mężczyzny.

Pastor Kevin Holdsworth, który należy do Szkockiego Episkopalnego Kościoła oraz sprawuje funkcję proboszcza katedry św. Maryi w Glasgow oraz jest także aktywistą ruchu LGBT, pisze:

„Jeśli ktoś nie chce zaangażować się w ten sposób [poprzez promowanie ruchu LGBT], ma inną unikalną możliwość w Anglii, czyli może modlić się w głębi swego serca (albo publicznie jeśli ma odwagę) aby Pan Bóg, gdy książę Jerzy dorośnie, błogosławił go miłością do szlachetnego młodego mężczyzny”.

Pastor Holdsworth pragnie w ten sposób przyczynić się do zmiany w Kościele Anglii aby zdecydowano się na zniesienie zakazu dla małżeństw homoseksualnych. Szkocki Episkopalny Kościół  – który jest zjednoczony we Wspólnocie anglikańskiej, skupiającej również Kościół Anglii – wraz z wieloma innymi odłamami Wspólnoty anglikańskiej już poszedł „z postępem” i uchwalił, że w kwestii błogosławienia małżeństwom homoseksualnym pozostawiono prawo wyboru swoim pastorom.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: Independent (Dec-1-2017)| http://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/prince-george-gay-chrisitians-pray-church-scotland-st-marys-cathedral-glasgow-royal-family-duke-a8086176.html

Skip to content