Bluźniercze wykorzystanie słów Modlitwy Pańskiej na antenie RMF FM nie może pozostać bezkarne!

Aktualizacja: 2017-11-27 11:49 am

„Modlitwa do ojca Jarosława”. Niedzielne śmieszkowanie w RMF FM

Pojawienie się w niedzielne przedpołudnie na antenie RMF FM parodii Modlitwy Pańskiej dowodzi, jak porażająco wielkim „poczuciem humoru” dysponują twórcy pojawiającego się na antenie minisłuchowiska „Grażynka i Janusz”. Normalnie boki zrywać…

„Grażynka i Janusz” to emitowana w weekendy na antenie RMF FM krótka, satyryczna w zamierzeniu twórców scenka rodzina. Jej bohaterami są postacie noszące imiona, które w sieci funkcjonują jako określenie „przeciętnej Polki i Polaka”.

W niedzielne przedpołudnie, w dniu kiedy katolicy na całym świecie oddawali cześć Chrystusowi Królowi, radiowe „śmieszki” postanowiły ponabijać się z Jarosława Kaczyńskiego wykorzystując do tego celu słowa modlitwy Ojcze Nasz.

Z radiowego eteru popłynęła „modlitwa” do naszego ojca Jarosława, do której odmawiania na kolanach zachęcała Janusza towarzyszka jego życia. Padały w niej słowa wprost pochodzące z Modlitwy Pańskiej, tyle że jej adresatem został uczyniony prezes PiS, który „jest na Nowogrodzkiej”, „daje nam dzisiaj 500 +”, którego „wola jest w Sejmie” itp.

Bluźniercze wykorzystanie słów Modlitwy Pańskiej w doraźnej walce politycznej nie powinno pozostać bezkarne. Brak reakcji tylko rozzuchwali kolejne zastępy „wesołków”, wiadomo przed świętami diabeł wyje. Czasem z radia.

luk

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2017-11-26) – – [Org. tytuł: «„Modlitwa do ojca Jarosława”. Niedzielne śmieszkowanie w RMF FM»]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=98371 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]