Tym razem „New York Post” oczernia Polskę. Chodzi o obóz w Trawnikach

Aktualizacja: 2017-11-23 9:02 am

Należący do Ruperta Murdocha „New York Post” zgłasza się w kolejce po lekcje historii albo… sądowy pozew. Wielkonakładowy tabloid w artykule o Jakivie Paliju, strażniku z obozu SS w Trawnikach, napisał o „polskim obozie koncentracyjnym”.

Tekst zatytułowany „Trump administration vows to deport Nazi living in Queens” („Administracja Trumpa obiecuje deportowanie nazisty żyjącego w Queens”) mówi najpierw o „obozie koncentracyjnym w Polsce”, a w dalszej części – „obozie koncentracyjnym w okupowanej Polsce”. Jednak w edycji papierowej redakcja zamieniła to drugie sformułowanie na stwierdzenie „polski obóz koncentracyjny”.

Na próżno poszukiwać można w dosyć obszernym tekście Marka Moore jakiegokolwiek wskazania na narodowość sprawców okrucieństw dokonywanych podczas II wojny światowej. Gęsto pojawiają się natomiast nieśmiertelni „naziści”.

„New York Post” czyta codziennie średnio 2,21 mln osób.


Źródło: rmf24.pl, nypost.com

RoM

Tags: , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=98311 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]