Nagradzany portugalski pisarz: Polacy to antysemici!

Aktualizacja: 2017-11-20 11:43 am

Portugalski pisarz, Joao Pinto Coelho zarzucił Polakom antysemityzm oraz zbrodnie na Żydach. Zdaniem twórcy, Polacy byli antysemitami nie tylko w czasie II wojny światowej, ale są nimi także dzisiaj.

Coelho obraził Polaków w swojej książce pt. „Os loucos da rua Mazur”, która została nagrodzona prestiżową nagrodą literacką w Portugalii. Pisarz, opowiadając o książce w wywiadzie, zaatakował polskich chrześcijan.

W poprzedniej książce o Sarze Gross źli byli Niemcy. W tym przypadku mówię o prześladowaniu Żydów przez ich sąsiadów chrześcijan w pewnym mieście, którego nazwy nigdy nie ujawniam, ale w którym zawiera się Jedwabne– wyjaśnił Pinto Coelho, opowiadając o swojej najnowszej książce.

Za retoryką pisarza podążył jeden z dziennikarzy portugalskiego magazynu „Visao”. Stwierdził on w tygodniku, iż przypadek Jedwabnego nie był odosobniony, a Polacy zabijali Żydów także w innych miastach. „Takie i inne epizody miały miejsce w ponad 20 polskich miastach w czasie, który stanowi kontekst historyczny dla tej powieści” – można przeczytać w lizbońskiej gazecie.

Rzecznik prasowy ambasady RP w Lizbonie Bogdan Jędrzejowski poinformował, że polska placówka dyplomatyczna podejmie interwencję w redakcji tygodnika „Visao”, który opublikował tekst o książce Pinto Coelho.

Szczegóły naszej reakcji podlegają konsultacjom z Ministerstwem Spraw Zagranicznych w Warszawie– dodał Jędrzejowski.

Źródło: niezalezna.pl

ged

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=98229 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]