Tesco na Boże Narodzenie. Muzułmanie i homoseksualiści bohaterami spotu

Aktualizacja: 2017-11-19 3:19 pm

Klienci na Wyspach Brytyjskich czują się urażeni świąteczną reklamą sieci Tesco. W kilkuminutowym spocie zachęcającym do przedświątecznych zakupów pojawiły się sceny, gdy typowa muzułmańska rodzina (kobiety w charakterystycznych nakryciach głowy)  rozpakowuje prezenty i przygotowuje indyka na bożonarodzeniowy obiad. 

Wszystko dzieje się na tle choinki, anglosaskiej kolędy i bogato ozdobionego mieszkania. Autorzy spotu – jak często w takich przypadkach bywało – tłumaczy się chęcią ukazania wielokulturowości i różnorodności, także w okresie tak chrześcijańskich świąt.

– Przecież muzułmanie czy niewierzący także mogą obchodzić Boże Narodzenie. A swoją drogą Jezus jest także i muzułmańskim prorokiem – takie oto karkołomne tłumaczenie zamieścił na swojej stronie zarząd Tesco.

Poza muzułmanami w najnowszym spocie Tesco występuje też rodzina Sikhów oraz para homoseksualistów, których zabawna rozmowa na temat indyka pozbawionego wnętrzności (!) ma zachęcić klientów do przedświątecznych zakupów. Natomiast pokazana brytyjska rodzina kłóci się o kulinarne błahostki.

W sieciach społecznościowych natychmiast zawrzało. „Po co pokazywać, że muzułmanie obchodzą Boże Narodzenie skoro wszyscy wiemy, że tak nie jest” – to najdelikatniejszy komentarz nowego spotu.

Kontrowersyjny, źle odebrany przez wielu Brytyjczyków filmik reklamowy, to pierwszy z pięciu części bożonarodzeniowych spotów reklamowych, które Tesco przygotowało dla klientów w Zjednoczonym Królestwie.

ChS

Źródło „The Independent”

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=98208 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]