Braun wygrał z Polską w Strasburgu

Aktualizacja: 2017-11-6 1:28 pm

INFO: Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu przyznał rację reżyserowi Grzegorzowi Braunowi w sporze z Polską – donosi rp.pl.

Trybunał orzekł, że skazanie p. Brauna za pomówienie językoznawcy prof. Jana Miodka o współpracę z SB naruszało prawo do swobody wypowiedzi. Portal przypomina, że chodzi o sprawę z 2007 r., kiedy to p. Braun w Polskim Radiu nazwał prof. Miodka agentem SB. Wskazał też, że językoznawca nosił pseudonim “Jam“. P. Braun “zlustrował” językoznawcę po tym, jak ten sprzeciwił się lustracji pracowników naukowych. Polskie sądy nakazały przeproszenie prof. Miodka. Dlatego p. Braun zmuszony był do skargi do Strasburga.

Źródło: rp.pl

Opracował: GK

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=98054 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]