Szwecja: policja interweniowała w sprawie „rasistowskich” tekstów na płycie o Pippi Pończoszance

Aktualizacja: 2017-11-6 11:31 am

Jeden z użytkowników biblioteki w mieście Boras uznał, że określenie „Król Murzynów”, użyte wobec ojca Pippi, może być obraźliwe.

Jedna z osób korzystających z biblioteki w szwedzkim mieście Boras złożyła doniesienie na policję po tym, gdy przypadkowo usłyszała, że w puszczanych tam przedszkolnym dzieciom przygodach Pippi Pończoszanki na CD ojciec głównej bohaterki jest nazywany „Królem Murzynów”. Zgłaszający skargę uznał, że może to godzić w dzieci o czarnym kolorze skóry. – podał w niedzielę portal Rzeczpospolitej.

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=98028 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]