Zakończył się “Rok Polski w Izraelu”. Poczty obu krajów wydały wspólny znaczek pocztowy

Aktualizacja: 2009-05-29 12:25 pm

Koncertem w wykonaniu Izraelskiej Orkiestry Filharmonicznej i z udziałem Marii Kaczyńskiej, uroczyście zakończono 24 maja br. w Jerozolimie “Rok Polski w Izraelu”. Inicjatywa, będąca przedsięwzięciem polskiego Ministerstwa Kultury i Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rozpoczęta została rok temu przez premiera Donalda Tuska, który na jej inaugarację przybył do Izraela.  Podczas 14 miesięcy “Roku Polskiego w Izraelu”, zaprezentowanych zostało widowni izraelskiej wiele wydarzeń artystycznych, wystaw, przedstawień i różnych projektów artystycznych

Celem upamiętnienia zakończenia tej rocznej inicjatywy, Poczta Polska i Poczta Izraelska, wydały wspólny okolicznościowy znaczek pocztowy przedstawiający żydowskiego uczestnika Insurekcji Kościuszkowskiej, oficera Legionów Polskich we Włoszech – Berka Joselewicza.

Na znaczku znajduje się portret Berka Joselewicza na koniu podczas bitwy pod Kockiem (gdzie zginął w 1809 roku). Autorem obrazu namalowanego w 1893 r. jest Juliusz Kossak.

Prezentacja znaczka odbyła się w Polsce 5 maja br. na Zamku Królewskim w Warszawie. Jest to już druga wspólna emisja poczt obu krajów. W 1993 r. został wydany znaczek dla upamiętnienia 50. rocznicy powstania w getcie warszawskim.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie EJPress | Poczta Polska
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=9791 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]